fbpx
Україна
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вперше Україна отримала від Росії позитивний сигнал у переговорах

Зеленський про переговори з Росією: я вперше почув позитивний сигнал!

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вперше Україна отримала від Росії позитивний сигнал у переговорах. Йдеться про можливість особистої зустрічі лідерів двох країн, яку РФ жодного разу не підтверджувала протягом двох років.

Про це гарант розповів на зустрічі з іноземними журналістами 12 березня. За його словами, сьогодні відійшли у вічність десятки тисяч людей саме через те, що Росія не могла підтвердити можливість зустрічі.

“Ми за останні два роки десятки разів зверталися до РФ, і я жодного разу не чув, що може бути діалог. Наразі десятки тисяч людей пішли з життя, бо РФ не могла підтвердити можливість зустрічі. Сьогодні переговорна група вже почала щось говорити, а не тільки кидати ультиматуми, і це вже принципово інший підхід”, – зазначив президент.

“Це правильний людський дипломатичний сигнал, з якого починається закінчення війни. Я радий цьому сигналу зі сторони Росії”, – додав Зеленський.

Також український лідер запевнив, що цілком впевнений у перемозі України в цій війні, однак важко сказати, коли саме це відбудеться.

“100 відсотків знаємо, що буде перемога, 100 відсотків не знаємо – коли це буде”, – зазначив він.

“Почати 100% мають із припинення вогню, це запустить гуманітарні процеси, вивезення людей та доставку продуктів, води, ліків. Це правильний, дипломатичний, сигнал… Процеси проговорюються”, – повідомив гарант.

Водночас Зеленський розкритикував позицію Заходу щодо переговорного процесу Україна-Росія: “Я вважаю, що в нього поки недостатньо залучені наші західні партнери, лідери”.

Він додав, що має на увазі гарантії безпеки нашої країни, тому що “просто довіряти Росії в Україні вже не зможуть після такої кривавої війни”.

“Крім РФ, такі гарантії безпеки Україні мають запропонувати й інші”, – наголосив президент, додавши, що про деякі пункти переговорів з РФ українська сторона повідомляє і західним партнерам.