fbpx

“Прибуткові” вдома по-новому: хто зможе зняти квартиру в орендному будинку і якими будуть ціни

Днями ми розповідали про те, що в Україні планують кардинально змінити і “зарегулювати” ринок орендного житла. У Кабміні активно йде розробка відповідного закону.

Про це йшлося на круглому столі “Орендне житло в Україні: перспективи та проблематика”, який пройшов в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

У Мінрегіоні кажуть, законопроект про оренду житла розробляється давно, але існуючий варіант “не охоплює всіх проблем, які хвилюють людей і на вирішення яких має бути спрямований новий документ”.

Звідки візьмуться орендні будинку? Хто буде замовником будівництва, а хто – власником? Де взяти гроші для такого будівництва? Якою має бути планування в орендних будинках? Скільки буде коштувати оренда і чи можна буде викупити квартиру в орендному будинку?

Ці та інші питання обговорювалися на круглому столі і знайдуть відображення в підготовлюваний законі. У Мінрегіоні запевняють, що новий закон про орендну житло допоможе вирішити житлову проблему багатьом українцям.

Якщо підсумувати сказане на круглому столі, можна зробити висновок, що ринок орендного житла буде розвиватися в декількох напрямках. Відповідно, з’являться орендні будинку з різним “статусом”.

Читайте також: ДЕ ВІДПОЧИВАЛИ МОЇ ДІТИ, ВАС НЕ СТОСУЄТЬСЯ: ПОРОШЕНКО ОСОБИСТО ЗАТЕЛЕФОНУВАВ ЖУРНАЛІСТЦІ, ЩОБ РОЗПОВІСТИ ДЕ ВІН

Державні орендні будинки

Замовниками можуть виступати центральні органи влади. Міністерства, Верховна Рада та ін. Такі орендні квартири передбачається видавати співробітникам цих відомств, причому тільки на період їх роботи в цьому відомстві.

Сьогодні, наприклад, багато народних депутатів, які не мають власного житла в Києві, живуть в готелі “Київ”. Вартість проживання їм оплачується з бюджету. Інші нардепи знімають квартири, але бюджет їм також компенсує ці витрати.

Що за номер в готелі, що за знімання квартири компенсація однакова: 20, 150 грн на місяць. Це майже в 3 рази більше, ніж платять орендарі середньої двокімнатної квартири в Києві.

Як говорилося на круглому столі, плата за житло в орендних будинках повинна бути нижче, ніж в середньому на ринку. Тобто, якщо у тій же Верховної Ради з’являться “власні” орендні будинку, навантаження на бюджет може істотно скоротитися.

Також за рахунок будівництва орендних будинків планується, зокрема, вирішити проблему житла для військових.

Комунальні орендні будинки

Замовниками будівництва таких будинків повинні виступати місцева влада. На квартири в муніципальних орендних будинках зможуть претендувати бюджетники (вчителі, медики, працівники соціальних служб).

На розсуд муніципальних властей, в орендних будинках можуть селити також молодих фахівців, представників пільгових категорій, людей, які мають особливі заслуги.

В ході підготовки законопроекту планується вирішити питання, хто буде платити за комунальне орендне житло. Якщо квартиранти – орендну плату для них обіцяють зробити істотно нижчою за ринкову.

“Земля для місцевої влади буде безкоштовною, підведення комунікацій значно дешевше. Відповідно, будівництво таких будинків обійдеться на 30-50% дешевше. Плюс термін окупності муніципальна влада можуть зробити 20 років.

А значить, вартість оренди квартир в таких будинках буде значно дешевше, ніж оренда комерційних квартир, де хочуть окупити вкладення за 7-8 років “, – говорить заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Джерело.

You cannot copy content of this page