fbpx

Прогноз оптимістичний? Що буде з курсом долара наступного тижня

Розповідаємо, який прогноз щодо курсу долара дають експерти на тиждень з 28 березня до 3 квітня.

Офіційний курс долара в Україні станом на 26 березня залишається замороженим. Його встановили на рівні 29,25 грн/дол. А от що буде з доларом у банках наступного тижня?

Про те, чого варто очікувати, розповів аналітик компанії “Центр біржових технологій” Максим Орищак.

Ситуація на фінансових ринках цікава

Як зазначає Орищак, американські акції зростають. І це попри досить несприятливі умови, а саме:

– рішення Федеральної резервної системи посилити монетарну політику;

– очікуване сповільнення економіки США;

– війну в Україні;

– спалах COVID-19 в Китаї.

Крім того, в ООН знизили прогноз на 2022 рік щодо ВВП ЄС удвічі – до 1,7%. А прогноз щодо ВВП США знизився з 3% до 2,4%.

Експерт стверджує, що причин для песимізму достатньо, але все-таки ситуація не така похмура.

“Інвестори чомусь переконані в тому, що фондові індекси не опустяться нижче за березневі мінімуми, від яких технологічний NASDAQ встиг зрости на 13%, а загальноринковий S&P 500 – на 8%. При цьому обидва індекси як і раніше далекі до максимумів 2021 року. Подібна динаміка дозволила і європейській валюті призупинити своє довгострокове падіння проти долара, що сприймається на ринку як актив-притулок”, – пояснив Орищак.

Він зазначив, що ймовірно позитивні очікування щодо ризикових інструментів та укріплення євро пов’язані з оптимістичними очікуваннями щодо економіки Європи у другому півріччі. Це, зокрема, пов’язано із очікуванням того, що бойові дії в Україні припиняться.

“Якщо на борговому ринку США спостерігається зниження спредів прибутковості короткострокових облігацій, що свідчить про побоювання інвесторів щодо рецесії, то щодо європейських боргових паперів такого не спостерігається”, – зауважив економіст.

Орищак додав, що в такій ситуації євро є більш привабливим інструментом для захисту капіталу, ніж долар. Все-таки очікується, що курс долара наступного тижня складатиме 32,5 грн/дол., євро – 36 грн/євро.

Банки в Україні змінюють правила

Раніше максимальна сума гарантування вкладу становила 200 тис. грн, а якщо громадянин мав на депозиті більше грошей, вони просто зникали. Однак згідно з нововведеннями українці зможуть під час війни повернути всі свої гроші, якщо їхній банк раптом збанкрутує.

Раніше ми також писали, в яких місцях не можна зберігати кредитні картки, а також розповідали, кому в Україні дозволили брати кредити без відсотків.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page