fbpx
Україна
Прогноз погоди на липень: зі спекою до +40, але зі зливами кожні 3-4 дні

Синоптики обіцяють тропіки з рідкісними зливами і проблеми з фруктами.

Літо наближається до екватора. “Верхівка літа”, як ще називають липень в народі, обіцяє бути не просто спекотною, а пекучої.

По науці

Як розповів головний синоптик країни, глава Укргідрометцентру Микола Кудьбіду, за останні 25 років середня температура липня зросла більш ніж на 2 градуси.

“Це не просто багато, це жахливо багато! – каже Микола Іванович. – Саме така тенденція підвищення температури зберігається і продовжується.

Тому нинішній липень не може бути іншим, в порівнянні з попередніми: він буде спекотним, іноді – дуже жарким, з такою кількістю опадів, яка не буде ефективним, не вплине на температурний режим”.

І додає, що максимальні температури в наступаючому місяці – питання не з простих.

“У південних, центральних і східних регіонах України практично з 100% -ною вірогідністю температура повітря сягатиме + 35-39 градусів.

Читайте також: ЖІНКА ЗАВАЛИЛА БАРАХЛОМ КВАРТИРУ, А 94-РІЧНУ МАТІР ВИСЕЛИЛА В ПІД’ЇЗД

У західних і північних областях – на кілька градусів менше, але все одно липень буде спекотним. Іншим цей місяць бути просто не може”, – говорить Кульбіда.

Також він резюмував, що опади не будуть частим явищем.

“Вони очікуються епізодичними, зливового характеру. Але ефективність їх буде мінімальною, тому що волога не встигатиме поповнити грунт так, як це необхідно при таких умовах. Тобто при таких температурах волога буде швидко випаровуватися”, – уточнив головний синоптик України.

Народний прогноз

Те, що стовпчик термометра в липні перевищить позначку +30, підтверджує і прогноз народного синоптика Леоніда Горбаня. За його даними, першу декаду місяця стовпчики термометрів покажуть близько 30 градусів, але вже 17 числа очікується стрибок до +35.

Такий же очікується вона і 20 липня, після чого прийде невелика “охолодження”, яке триватиме до 28 липня, коли знову буде спекотно. Після цієї дати також очікується зниження температури.

Також, згідно з прогнозом Горбаня, більшість днів у липні (з інтервалом в 3-5 днів) будуть з мінливою хмарністю, періодично будуть йти дощі, часом з грозами. Синоптик впевнений, що часті опади у цілому не дадуть липня бути вкрай жарким, за винятком останніх чисел.

Пошукові системи погоди також повідомляють, що в липні прийде максимальна спека: починаючи з 15 липня температура повітря підвищиться з 28 до 33-36 градусів.

Такою вона може протриматися до 19 числа, а потім, до 27-го, буде трохи прохолодніше. У самому кінці місяця знову може початися підвищення температури.

За даними тих же погодних сайтів, в липні очікується чимало днів з мінливою хмарністю і не рідкістю будуть дощові дні. А ось повністю сонячних і ясних днів очікується не більше 10.

Джерело.

facebook