Терапевт і автор Джон Шуманн розповів про медицину, що робити, щоб жити довго і залишатися здоровим.
Ми звикли звертатися до лікарів за порадою. Що робити при таких-то симптомах? Чи можна приймати таке-то ліки? Підійде мені така-то дієта? Але навіть нові технології і останні досягнення науки не завжди допомагають пояснити симптоми.
Лікарі швидше висловлюють припущення, засновані на фактах, чим ставлять точні діагнози. Особливо це стосується роботи терапевтів.
Інша справа – профілактика. Про неї відомо багато, тому що проводиться велика кількість епідеміологічних досліджень. В цілому все досить просто, і ви напевно вже не раз чули ці поради . Але саме через те, що вони так часто повторюються, багато перестають звертати на них увагу.
Читайте також: ВЧИМО АНГЛІЙСЬКУ РАЗОМ: НАЙКРАЩІ СПОСОБИ ЗАПАМ’ЯТАТИ ІНОЗЕМНІ СЛОВА
Все ж нагадаємо ще раз: ні якогось короткого шляху до здоров’я. Щоб жити довго і відчувати себе добре, потрібно:
- висипатися;
- більше рухатися протягом дня;
- їсти здорову їжу, віддавати перевагу овочам і не переїдати;
- більше спілкуватися (ізоляція шкодить і тілу, і духу);
- пам’ятати, за що в житті ви вдячні.
Такий підхід докладно описаний в книгах Дена Бюттнера про так званих блакитних зонах. Це такі місця на планеті, де люди менше xвopiють і живуть довше за все. Часто вони проживають більше ста років. Основні «блакитні зони»:
- Окінава, Японія;
- Ікарія, Греція;
- Сардинія, Італія;
- Ніко, Коста-Ріка;
- Лома-Лінда, США.
У цих місцях превентивна медицина – невід’ємна частина повсякденного життя. Жителі цих областей їдять багато овочів, часто ходять пішки і підтримують тісні відносини з рідними і близькими.
Цікаво, що вони зазвичай не уникають алкоголю. Просто обмежуються однією-двома порціями в день. М’ясо вони теж їдять, але рідко і потроху. А ось що вони не вживають, так це рафінований цукор. Вони не купують фасовані продукти, до яких ми привчені.
Почніть застосовувати ці прості поради з сьогоднішнього дня, і поступово ви зміните своє життя на краще.