fbpx
Світ
Путін пояснив, чому не зробить цього і надав відповідь Байдену

Путін пояснив, чому не зробить цього і надав відповідь Байдену.

Президент РФ Володимир Путін запевнив, що ядерний конфлікт не мусить розпочатися.

Очільник країни-агресорки Росії вважає, що ядерне протистояння між країнами не має розпочатися. Про це повідомило підконтрольне Кремлю інформагентство “РИА Новости”.

За словами Путіна, Росія нібито повністю виконує зобов’язання згідно з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї та двосторонніх домовленостей із США щодо скорочення ядерних озброєнь.

– Виходимо з того, що в ядерній війні не може бути переможців. І вона ніколи не має бути розв’язана. Виступаємо за рівну й неподільну безпеку для всіх учасників світової спільноти”, – заявив Путін.

Він зазначив, за понад півстоліття свого існування Договір став одним з головних елементів міжнародної системи безпеки й стратегічної стабільності. А передбачені ним зобов’язання повною мірою відповідають інтересам як ядерних, так і неядерних країн.

Така відповідь Путіна прозвучала у відповідь на заяву президента США Джо Байдена. Він закликав Росію продемонструвати “добросовісний” підхід у діалозі щодо переходу до нової системи контролю над стратегічними наступальними силами.

Варто нагадати: договір СНО-ІІІ, який діє на сьогодні, укладений 2010 року в Празі між США й Російською Федерацією. Він передбачає заходи щодо скорочення стратегічних наступальних озброєнь між двома країнами до лютого 2026-го. Документ містить вимоги щодо скорочення вдвічі кількості пускових установок стратегічних ядерних ракет, а також запровадження певних правил взаємних перевірок процесу скорочення озброєнь.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.