fbpx

Рада наближається до кінця: депутати готують валютний безвіз і перепідпорядкування СБУ

Нардепи хочуть запустити новий суд і ввести штрафи за судимість. Чергова сесія Верховної Ради добігає кінця – у нардепів залишилися три пленарних тижні перед літніми канікулами.

СБУ і НАТО

У суботу президент Петро Порошенко назвав одним з ключових питань цього тижня законопроект про нацбезпеки і оборони. Вчора спікер ВР Андрій Парубій підкреслив, що голосування за друге читання цього проекту відбудеться вже в четвер:

“Цей тиждень – крайній термін, оскільки в липні відбудеться саміт НАТО. Важливо, щоб до нього ми змогли показати, що Україна виконує свої зобов’язання. У середу ми почнемо його розгляд, а в четвер вранці повинні вийти на голосування”.

За словами глави РНБО Олександра Турчинова, хоча документ є “рамковим”, в ньому прописано набуття членства України в НАТО і фундаментальні принципи безпеки країни. Також нардепи додали в нього норму про те, що СБУ стане підконтрольною і підзвітною парламенту, а не президенту, як зараз.

Валюта

“Потрібно прискорити підготовку до другого читання і законопроекту про валюту. Це реальний фінансовий безвіз для нашої країни”, – заявив вчора на погоджувальній раді голова фракції БПП Артур Герасимов.

Незважаючи на те що документа в порядку денному немає, гарант пообіцяв, що ВР повинна його розглянути на цьому тижні. Нагадаємо, 17 травня парламент прийняв законопроект в першому читанні.

Читайте також: В УКРАЇНІ ПОЧАВСЯ СЕЗОН КАВУНІВ І ДИНЬ: НАЗВАНІ ЦІНИ

Одне з головних його нововведень – можливість для українців відкривати рахунки в банках інших країн, не запрошуючи для цього дозволу у Нацбанку, а просто поставивши його до відома постфактум. Після прийняття законопроекту повинен зникнути контроль за угодами з купівлі або перекладу валюти на суму до 150 тис. грн.

Суд і штрафи

Також на цьому тижні нардепи можуть поставити юридичну крапку і в питанні Антикорупційного суду. Хоча головний закон по ньому був прийнятий 8 червня, для запуску суду потрібні два технічних документа: один – про безпосередньому його створенні в Києві, а другий вносить кілька змін в главий закон судової реформи.

Серед них, наприклад, можливість ради міжнародних експертів перевіряти дані про родичів суддів.

Також парламент планує встановити штраф у 540 грн для тих, хто, відвідуючи в’язниці, слідчі ізолятори та інші об’єкти пенітенціарної системи, не повідомила про свою непогашеної судимості.

Ще нардепи планують посилити правила для українців, які вийшли з в’язниці умовно-достроково. Якщо під час позначки у дільничного людина перебувала в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, то йому загрожує штраф до 850 грн або 15 діб адміністративного арешту.

Шанси у оборони вище, ніж у валюти

Політолог Володимир Фесенко не сумнівається, що технічні законопроекти з антикорупційного суду легко знайдуть підтримку в сесійній залі. На його думку, складніше буде з питанням нацбезпеки.

“Це об’ємний і більш складний закон, але і тут мотивація у більшості парламентаріїв теж присутня – закон потрібно прийняти з урахуванням наближення саміту НАТО, і Україна хоче продемонструвати прогрес в розформування сектора безпеки.

Але є і складний момент – питання про парламентський контроль Служби безпеки”.

Його колега Руслан Бортник в свою чергу вважає, що на цьому тижні є всі шанси, щоб у другому читанні прийняти законопроект про валюті.

“За великим рахунком в нововведеннях, які там закладені, зацікавлені всі ключові гравці на політичному полі України. Але його варто чекати не раніше четверга – його потрібно внести до порядку денного і отримати згоду комітету.

Так, є шанс, що час відтягне законопроект з нацбезпеки і технічно документи судової реформи, але навіть з урахуванням цих факторів шанс досить великий”, – резюмує Бортник.

Джерело.

You cannot copy content of this page