fbpx
Світ
Райський куточок для туристів визнаний найнебезпечнішим островом на Землі

Відвідувати острів можуть тільки вчені-біологи і працівники, які обслуговують маяк, і тільки в супроводі лікаря.

У 35 км від узбережжя Бразилії, на південь від Сан-Паулу, знаходиться острів Кеймада-Гранді. На перший погляд, тут просто райський куточок, але влада Бразилії забороняють його відвідування, адже це – найнебезпечніший острів на Землі.

Головна причина цього рішення – змії. Острів є єдиною середовищем існування однієї з найбільш отруйних змій на землі – острівної ботропса (Bothrops insularis), або списоголові змії.

Укус цієї змії викликає швидке oмepтвiння тканин і безліч інших бід, і без негайного введення спеціальної сироватки вкушеній справа може закінчитися трагічно.

У Південній Америці щорічно від укусів змій пoмиpaє від 540 до 2300 осіб. І 90% смертельних випадків припадає на Бразилію. На континенті живуть близькі родичі острівної ботропса – Bothrops atrox і Bothrops asper. Oтpyта цих змій теж неймовірно токсичнa, але все-таки менш сильний, ніж oтpyта їх списоголові родича.

Читайте також: АМУРСЬКИЙ ТИГР ВИРІШИВ ПРОЙТИСЯ ПО ТОНКОМУ ЛЬОДУ, А ДАРЕМНО (ВІДЕО)

Це пов’язано з тим, що острів і його фауна були відокремлені від материка близько 11 тисяч років тому, при черговому підвищенні рівня моря. Таким чином, тутешня фауна, і в тому числі змії, відносяться до ендеміками, що не зустрічається ніде більше.

І якщо раптом спалахне пожежа, острівним ботропсам загрожує повне зникнення. Зараз острів населений зміями досить щільно – від 1 до 5 особин на 1 квадратний метр. Основною здобиччю цих плазунів на острові стали птиці.

У Бразилії є безліч історій і легенд, пов’язаних з цим островом. Одна з них свідчить, що змій на острів завезли пірати, для захисту захованих тут скарбів. А ще одна каже, що від укусів змій зaгинyли доглядач маяка з усією своєю родиною лише тільки тому, що вони випадково залишили відкритим на ніч вікно в своєму будинку.

Зараз маяк на острові працює в автоматичному режимі. А відвідувати цей шматочок суші можуть тільки вчені-біологи і працівники, які обслуговують маяк, і тільки в супроводі лікаря з неодмінною сироваткою.

Цікаво, що в акваторії острова популярні заняття дайвінгом і рибалкою. Добре, що ці змії не плавають в морі.

На португальському назва острова звучить зовсім романтично – Ільхам-де-Кеймада-Гранде (Ilha de Queimada Grande). За площею найнебезпечніший острів на Землі займає всього 0,43 кв.км, а найвища точка – 200 м над рівнем моря.

Джерело.