fbpx

Реєстрація абонентів: в Україні почали працювати нові правила

З 13 грудня в Україні почав працювати новий порядок реєстрації мобільних абонентів. Джерело

В першу чергу він торкнеться тих, хто користується послугами припейд зв’язку, тобто без реєстрації та укладення договорів.

Дізнайтесь, що зміниться для абонентів, зросла чи кількість зареєстрованих користувачів в мобільних мережах, і будь нововведень в цій сфері чекати в наступному році.

В Україні знову задумалися про реєстрацію абонентів
Днями Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації затвердила новий порядок реєстрації абонентів передплаченого зв’язку замість того.

Який діяв ще з 2011 р Головним нововведенням стало те, що абоненти зможуть подати як паперове, так і віртуальне заяву для того, щоб зареєструватися в мережі.

“Прийняття нової редакції порядку обумовлено необхідністю спрощення реєстрації у операторів тих абонентів, які ще досі не зареєстровані.

Оскільки їх велика чисельність створює грунт для використання сім-карт для здійснення неправомірних дій, в тому числі, шахрайства, пов’язаного з використанням абонентських номерів.

Ці фактори негативно позначаються на фінансовому стані абонентів і не сприяють репутації оператора, провайдера телекомунікацій”, – сказано на сайті Нацкомісії.

Дійсно, роком раніше мобільні оператори повідомляли, що 90% їхніх абонентів не зареєстровані в мережі.

І в Україні вже не раз говорили про обов’язкову реєстрацію сім-карт, адже світовий досвід показує, що така практика широко поширена в інших країнах.

Вперше обов’язкова реєстрація абонентів з’явилася в Німеччині і Швейцарії 14 років тому.

За даними міжнародної Асоціації GSM, більше 80 країн почали активно обговорювати реєстрацію sim-карт вже з 2013 р.

В більшості країн, де вводили обов’язкову реєстрацію, мотивували це посиленою боротьбою з тероризмом.

Проте, поки що обов’язкову реєстрацію в країні не вводять, але створюють всі умови для того, щоб якомога більше абонентів добровільно проходили ідентифікацію в мережі.

“Реєстрація абонентів – процес суто добровільний. Клієнт може перейти на контракт, заповнивши заяву і пред’явивши паспорт в магазинах обслуговування абонентів.

Або залишитися на передплаченого зв’язку, надавши свої персональні дані оператору і здійснивши процедуру реєстрації”, – відзначають в прес-службі “Київстар”.

Що змінить новий порядок

Як ми вже говорили, новий порядок реєстрації абонентів торкнеться тих, хто користується передоплаченим видом стільникового зв’язку.

Замість того, щоб йти в офіційні представництва, стояти в чергах і писати заяви, абоненти зможуть пройти реєстрацію онлайн.

“Можливість зареєструватися віддалено зробить процес більш швидким і зручним як для абонента, так і для оператора.

У новому Порядку реєстрації значно розширено список документів, з якими можна зареєструватися.

Раніше був тільки паспорт громадянина України, а тепер це може бути закордонний паспорт, ІПН, водійське посвідчення”, – розповіли в компанії” lifecell “.

Представники “Vodafone” в свою чергу додають, що їхні клієнти зможуть зареєструвати свій номер не тільки з офіційних магазинів, але і онлайн, пройшовши цифрову ідентифікацію за допомогою одного із засобів верифікації: Mobile ID або електронного цифрового підпису (ЕЦП).

“Для того, щоб зареєструватися, потрібно просто заповнити форму реєстрації на сторінці, підтвердивши свою особистість будь-яким з перерахованих способів.

Після успішного заповнення форми клієнт отримає підтвердження в SMS. Якщо у клієнта немає Mobile ID або ЕЦП, реєстрацію можна пройти в одному з магазинів Vodafone.

Якщо клієнт хоче зареєструвати номер на юридичну особу, перелік інформації, необхідної для реєстрації, буде також включати реквізити юридичної особи та код ЄДРПОУ”, – розповіли в компанії.

Нагадаємо, що Mobile ID – це послуга операторів мобільного зв’язку, яка дозволяє здійснювати електронну ідентифікацію особистості для отримання різних електронних послуг.

Плюс Mobile ID полягає в тому, що ключ, який знаходиться на сім-карті, не можна видалити або ж скопіювати на інший носій.

Він також захищений двома паролями, тобто першим пін-кодом користувач розблокує SIM-карту, а другим – особистий ключ, тому при втраті телефону зловмисник не зможе скористатися електронним підписом абонента.

“Вартість SIM-карти з підтримкою технології Mobile ID становить 100 грн. Підключення послуги ЕЦП терміном на 1 рік – 150 грн. Абонентська плата становить 15 грн на місяць”, – розповідають в “Vodafone”.

Читайте також:  Прогноз погоди на початок тижня змусить українців повірити у казку: приготуйтеся дивуватися

Навіщо входити в систему абонентів

В першу чергу реєстрація абонентів потрібна для того, щоб мінімізувати підступи шахраїв і інших зловмисників.

“Реєстрація абонентів є надзвичайно актуальною, враховуючи ситуацію, яка склалася в останні роки в Україні.

Цей захід безпосередньо пов’язана з інтересами національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Як показує практика більшості країн, введення обов’язкової реєстрації абонентів, які користуються телекомунікаційними послугами.

Здійснювалося в першу чергу з міркувань зміцнення правопорядку, а також заходів щодо запобігання тероризму”, – говорять оператори.

Крім цього, зареєстровані абоненти в мережі мають більше привілеїв, так, оператори розповідають, що вони зможуть повертати невикористані кошти з мобільних рахунків, отримувати роздруківку про надані послуги.

Зберігати свій номер при переході до іншого оператора (після того, як в Україні в 2019 році заробить процедура зміни оператора), а також зможуть убезпечити себе від різних шахрайських дій.

You cannot copy content of this page