fbpx

Росія відкрила антиєвропейський фронт — Подоляк про нове рішення Путіна

Радник ОП розповів, що означає рішення РФ про переведення розрахунків за газ у рублі.

Росія зробила другий крок до ескалації у відносинах із Заходом, заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк. Так він відреагував на рішення президента РФ Володимира Путіна перевести розрахунки за газ у рублі.

“РФ відкрила антиєвропейський фронт. Фінансовий. Путін заявив про переведення розрахунків за газ у рублі й відмову від $/€, що спровокує операційні провали, тиск на громадську думку. Це другий крок до ескалації. Перший – погрози ударами по єврологістичних центрах за допомогу Україні”, — написав він.

Раніше президент РФ Володимир Путін на нараді з членами уряду Росії доручив перевести оплату за російський природний газ, що поставляється в “недружні країни”, в рублі замість доларів і євро. При цьому Росія продовжить постачати газ відповідно до обсягів та цін за контрактами.

Ситуація із ресурсами РФ

Після звинувачень у співпраці з агресором від співпраці з Росією відмовився нафтовий гігант TotalEnergies. Компанія відмовилася купувати ресурси у РФ і призупинила інвестиції в “Арктік ЗПГ 2”.

Водночас у світі продовжують зростати ціни на нафту після вторгнення Росії до України. Щодня фіксують зростання вартості на ринку, зокрема, 22 березня за барель просили 116 доларів.

Раніше ми розповідали про нафтові компанії, які продовжують співпрацювати з Росією попри санкції. Крім представників з Азії, там є чимало європейських компаній, хоч і з російським корінням.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page