fbpx
Авто
Розповіли нові правила паркування для водіїв

Спеціальні інспектори тепер каратимуть за неправильну парковку. Вони зможуть виписати штраф або навіть відправити автомобіль на штрафмайданчик.

Зараз в Києві непоодинокі випадки, коли водії по півгодини, а то й довше не можуть виїхати з дворів, тому що дорогу перекривають припарковані машини.

За таку парковку автомобіля і за нинішніми правилами повинні забирати на штрафмайданчик, але має право це робити тільки поліція. А ось вже через місяць, з вересня, таке ж право матимуть інспектори з паркування.

“На місці інспектор зможе виписати постанову і притягнення громадянина до адміністративної відповідальності за невиконання умов паркування”, – зазначив заступник директора з розвитку КП “Київпастранс” Андрій Коваленко.

Читайте також: 4 ЛАЙФХАКИ: ЯК ЗІБРАТИ ДИТИНУ НА 1 ВЕРЕСНЯ ЗА КОПІЙКИ

Таких порушень на столичних вулицях дуже багато – буквально на кожному другому перехресті. Наприклад, автомобілі паркують занадто близько до пішохідних переходів, на під’їздах до будівель і там, де є знаки, що забороняють стоянку. Подекуди машини стоять прямо на пішохідному переході.

Самі водії скаржаться – залишити машини просто ніде. Поліцейські кажуть, що це не привід порушувати, але проблему визнають і закликають вирішити питання паркувальних місць. Крім того, в поліції задоволені появою паркувальних інспекторів.

“Поліція не буде відволікатися, будемо займатися більш важливими викликами”, – говорить лейтенант патрульної поліції м. Києва Максим Ошовський.

Крім накладення штрафів і виклику евакуатора, інспектори по вересень 2018 стежити, як водії платять за стоянку. Талон повинен знаходитися на лобовому склі автомобіля. Якщо його немає – буде накладено штраф від 100 до 200 гривень.

За стоянку в недозволеному місці покарання складе від 200 до 500 гривень. Якщо заплатити штраф в перший тиждень після порушення, сума зменшиться на 50%. А ось якщо затримати оплату в місяць – штраф, навпаки, зросте вдвічі.

При цьому мер столиці Віталій Кличко попередив, що в Києві за парковку автомобілів у недозволеному місці накладатимуть штраф у понад тисячу гривень.

Джерело.