fbpx

“Сакральна дата 9 травня дуже впливає на Путіна. Я не уявляю, як Путін стоятиме біля мавзолею 9 травня і розповідатиме про перемоги російської армії” – про розвиток війни Росії в Україні розповів військовий експерт

“Сакральна дата 9 травня дуже впливає на Путіна”.

Про розвиток війни Росії в Україні розповів військовий експерт.

У Пентагоні вважають, що зараз пріоритетне завдання російського командування – це захоплення Донбасу. Про це говорить, наприклад, просування армії Росії у Харківській області. Пояснень цьому може бути кілька, вважають американські військові: або Росія хоче взяти частини ЗСУ в обручку, або наступ на Донбасі використовують як козир на майбутніх переговорах. Можливо, що Росія загалом змінила військову стратегію, бо на Київ російські війська ще не наступають, кажуть у Пентагоні.

У британській розвідці вважають, що незважаючи на контратаки українських військ, столиця країни, як і раніше, під загрозою.

Як виглядає розклад сил на сьогоднішній день, в ефірі “Настоящего времени” розповів директор дослідницького центру New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

– Я впевнений, що ні Путін, ні російські генерали не змінили основного завдання цієї війни – повне знищення України як держави. Тому вони зараз можуть змінювати у тактичному розумінні якісь конкретні цілі через конкретні невдачі на напрямках, про які ви говорили. Це насамперед Київ, це зокрема наступ на Миколаїв та Одесу, це проблеми з охопленням усієї території України, хоча, здавалося б, можливості у них були абсолютно чудові, якщо враховувати територію Білорусі, яку вони повністю використовують для своїх атак. В результаті ми маємо фронт у 1800 кілометрів із можливостями російської армії – вони таки мають близько 800 тисяч особового складу, тисячі бронетехніки та іншого озброєння. Вони могли б більш успішно наступати. Єдине, у них проблема з адекватною оцінкою обстановки та з адекватним використанням своїх можливостей. В результаті вони б’ються як головою об стіну об ті оборонні рубежі, які Україна формує, тож у них нічого не виходить.

Хоча якщо подивитися на історію, то Росія завжди так воює: виконує свої завдання не вмінням та не якістю, а чисельністю особового складу та техніки.

– Які оцінки втрати особового складу видаються більш реалістичними? Сама Росія каже 1300, Україна каже 14 тисяч. Розрив досить великий.

– Якщо подивитися навіть на ті відео, які з’являються в мережі, то це не 1300 людей. Це тисячі та тисячі особового складу. Я думаю, що українські оцінки більш-менш близькі до істини. Насправді, точно порахувати кожного російського солдата ніхто не може. Я думаю, і російське командування зараз не може порахувати точно, де є кожен солдат.

– А щодо хімічної зброї? У вас є якісь дані щодо її застосування Росією вже? І чи це може стати визначальним чинником? Чи може це статися у майбутньому?

— На мою думку, Росія готова застосувати будь-яку зброю масового ураження для того, щоб переламати хід операції. Росія поки що повністю провалила свої попередні розрахунки, тому генерали намагатимуться вирішити це питання найближчим часом. Я думаю, що сакральна дата 9 травня дуже впливає на російських генералів і на самого Путіна. У всякому разі, я не уявляю, як Путін стоятиме біля мавзолею 9 травня і розповідатиме про перемоги російської армії, якщо всі знатимуть, що там повний провал. Тому протягом квітня вони намагатимуться переламати перебіг операції. Звичайними засобами, я думаю, у них це не вдасться зробити, тому висока ймовірність застосування і хімічної, і ядерної зброї, про яку постійно говорять.

Я хочу наголосити, що йдеться про застосування тактичної ядерної зброї, тобто це не обмін ядерними ударами між Сполученими Штатами та Росією. Це удар, наприклад, ракетою “Калібр” з ядерною боєголовкою десь у певну частину України. Для України це будуть, звісно, ​​катастрофічні наслідки. І таким чином Росія тиснутиме і на керівництво України, і на керівництво Сполучених Штатів, країн НАТО для того, щоб вони переконали президента Зеленського підписати акт капітуляції. Ось такий алгоритм дій російської сторони я абсолютно не виключаю.

Єгор Максимов, “Настоящее Время”

Слава Україні і ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page