fbpx
Світ
Саме цьому нам варто повчитися у чеських жінок

Чешки – слов’янки, а тому відомі своєю «слов’янською красою», що підтверджує і світовий успіх багатьох чеських топ-моделей. Але, крім захоплень і компліментів, на чешок поширюються і популярні стереотипи про «слов’янських жінок».

Так, багато поблажливо називають їх «покірними домогосподарками» із застарілим ставленням до кар’єри, материнства і дому і звинувачують у надмірній любові до недоречно відвертому одязі, високих підборів і яскравого макіяжу.

Чешки подібні «міфи» розвіювати не поспішають, а просто не звертають уваги на такі міркування, дозволяючи іноземцям самим приїхати в країну і зробити власні висновки. І така стратегія дає свої плоди – кількість шлюбів з іноземцями зростає, як на дріжджах, а самі іноземці на тематичних форумах стали називати головним «аксесуаром» сучасних чеських жінок зовсім навіть не красу, а «тиха гідність».
Чеськими жінками останнім часом зацікавилися і серйозні вчені.

Так, американська дослідниця Маріанна Фербер в своїй роботі, присвяченій чеському фемінізму, пише, що сучасні чешки успадкували «разючу суміш з сильних сімейних цінностей, твердих позицій на ринку праці, почуття власної гідності і незалежності».

Так чому ж варто повчитися у чеських жінок? Ось як мінімум 10 особливостей «жіночого» підходу до відносин в Чехії, про які багатьом буде цікаво дізнатися.

10. Чешки не бояться зустрічатися з чоловіком молодше себе.

У Чехії більшість людей абсолютно спокійно ставляться до пар, в яких жінка молодше чоловіка. Різниця у віці, навіть досить велика, тут не вважається ознакою «нерівного шлюбу», і жінку з більш молодим партнером ніхто не називає «хижачкою», «стервом» і іншими, вже нецензурними, словами.

Так, наприклад, відома чеська актриса Габріела Освальдова в 58 років спокійно зустрічалася з 37-річним чоловіком. Зараз їй 63, вона давно живе окремо від свого чоловіка музиканта Ондржеєм Соукупа, з яким має спільну дитину, підтримує прекрасні відносини і розлучатися не збирається. Соукуп, в свою чергу, живе з іншою жінкою, але зі своєю «законною» дружиною зустрічається майже кожен день. Ось така ось у них сім’я.

9. Чешки не соромляться свого тіла.

Читайте також: Улюблені квіти вашої обраниці розкажуть усе про її характер

Багато чешок активно займаються спортом – спортзали в цій країні ніколи не пустують, знижки в спортивних магазинах залучають сотні покупців, а на вулиці і в погану погоду повно суворих жінок, що бігають навіть в дощ і сніг.При цьому більшість з них вибирає спорт не для того, щоб «виліпити» ідеальну фігуру, а скоріше для психологічного розвантаження і загального здоров’я. Тому звичайна чеська жінка (враховуючи і знамениту любов до пива, яка у всіх чехів в генах) не може похвалитися ідеальними кубиками преса.

Однак це не заважає чешкам носити одяг, який їм подобається. Короткі шорти? Грайливий сарафан? Спортивний топ? «Одягай, звичайно! Що тобі заважає? », – скаже типова мешканка Чехії.

8. Чешки спокійно ставляться до алкоголю.

Противницями алкоголю чеських жінок не назвеш. Всі іноземці, що живуть в Чехії, знають, що кожен чех ходить в бар як мінімум раз на тиждень. І це не рахуючи вина, яке в Моравії люблять, роблять і з задоволенням п’ють, а також домашньої сливовиці, яка є практично у кожного в холодильнику «про всяк випадок».

Проте, чешки, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в середньому п’ють вдвічі менше своїх партнерів. Чого не скажеш, наприклад, про жительок Великобританії і США, яким важче визначити свою міру.

Навіть опитування, проведене чеським пивоваром Budějovický Budvar, свідчить про те, що чоловіки в Чехії випивають за раз близько 5 кухлів пива, а жінки – не більше трьох. На практиці – і того менше.

7. Чеських жінок не так-то легко домогтися.

Поки американські жінки запійний читають книги формату «Чому чоловіки люблять стерв: Як стати жінкою його мрії» (саме такі книги часто тримаються серед бестселерів в цій країні), а інші ходять на тренінги а-ля «Як стати дружиною мільйонера», чеські жінки і без цього навчилися зводити чоловіків з розуму.
Іноземці часто називають чешок «сніговими королевами», але не скаржаться, а продовжують домагатися їх уваги будь-якими способами.

6. Чешки люблять експериментувати з одягом.

Хтось каже, що чеські жінки досі не можуть насититися різноманітністю одягу, якого вони були позбавлені за часів комуністичної влади, і тому продовжують надягати на себе всі найкрасивіше відразу. Деякі впевнені, що чешки зовсім далекі від моди, тому що вважають за краще зручність – і носять витончені літні сукні з туристичними босоніжками і величезними рюкзаками.

5. Чешки не бояться роботи по дому.

Чеська дівчина цілком може витратити цілий вихідний день на те, щоб передивитись усю постільну білизну, навіть якщо вона живе зовсім сама. Просто тому, що хоче зробити це для себе.

У порівнянні з жінками західних країн, особливо сусідніх Німеччини та Австрії, чешки можуть здатися більш «господарськими», однак середньостатистична українка або білоруска швидше зарахує їх до будь-яких стереотипних «ледачим феміністок», які – о боже – вважають за краще ділити зі своїм партнером домашні і сімейні обов’язки порівну.

Чоловік, який регулярно миє посуд після вечері або йде в декретну відпустку, в Чехії нікого не здивує.

4. Чешки не наїдаються на ніч.

У цьому пункті йдеться скоріше про різний підхід до їжі в Європі і, наприклад, в Росії або США. В останніх двох країнах часто прийнято самий багатий приймання їжі залишати на вечір – тому що на сніданок і тим більше обід немає часу, і простіше приготувати ситну вечерю, тому що за день голод накопичується.

У Чехії ж, як, наприклад, і у Франції, основний прийом їжі – це все-таки обід. У їдальні, кафе, ресторані або приготовлений вдома і упакований в контейнер. Вечеря у чеських жінок зазвичай дуже легка, тому вони хоч і не можуть похвалитися кубиками пресу, але і від зайвої ваги страждають набагато рідше.

3. Чеські жінки ввічливі, але щирі.

За це їх особливо цінують американці. Адже в США прийнято посміхатися всім з приводу і без, що часто заважає вирішувати виникаючі проблеми. Чешки ж можуть здатися холодними, проте іноземці вважають їх менш поверхневими і більш професійними, так як відмова зображати активну дружелюбність допомагає їм набагато краще справлятися з конфліктними ситуаціями на роботі.

У цьому сенсі чешки близькі до східних слов’янок. Хоча в порівнянні з українками або білорусками вони в більшості випадків здадуться іноземцю більш ввічливими, особливо якщо мова йде про чиновницю.

2. Чеські жінки не балакучі.

Багато іноземців відзначають, що чешки – дуже спокійні і самодостатні. Серед них нечасто зустрічаються любительки поговорити з подружкою про сокровенне на весь офіс або при знайомстві голосно вітати нову людину, після чого полізти до нього обніматися.

Серед колег, наприклад, не вітаються питання про особисте життя. І в цілому, на роботі чешки воліють зберігати дружні, але більше нейтральні відносини.

1. Чешки вміють радіти життю.

У будь-якій країні будь-яка людина може страждати від зміни настрою або сумувати через погану погоду, може втомитися, захворіти або посваритися з близькими. Чехія – не виняток. Але що б не трапилося, чешки не забувають привітатися з сусідом на сходах, або з касиром в магазині, або з людьми, які сидять в черзі до лікаря в поліклініці. Вони люблять подорожувати і потягувати вино в кафе, а також всюди брати своїх дітей і собак.

Увечері в метро або трамваї вони їдуть з втомленими, але задоволеними і спокійними обличчями, тому що робота закінчилася, і можна розслабитися, а не переживати про сотні інших речей, багато з яких ще навіть не відбулися. Чешки не бояться шукати те, що їм дійсно потрібно, і робити вибір на користь сім’ї або роботи, не відчуваючи при цьому почуття провини або сорому.

Джерело.