fbpx

Що буде, якщо українці на референдумі підтримають курс на НАТО з росіянами – будуть нові перемовини, вирішувати буде український народ, а не українські політики

Що буде, якщо українці на референдумі підтримають курс на НАТО, будуть ще одні переговори – розповів Арахамія.

Очільник переговорної групи з росіянами Давид Арахамія розповів, що в разі підтримки українцями на референдумі збереження перспективи членства України в НАТО, то з росіянами будуть проводити нові перемовини.

Про це повідомив Арахамія в ефірі національного телемарафону.

– Якщо буде підписаний такий договір (про гарантії безпеки), і будемо розуміти, що Україна максимально захищена, то наступною задачею буде внесення змін до Конституції України щодо позаблокового, нейтрального статусу.

І, звичайно, щоби це зробити, ми хочемо провести референдум – тобто це вирішувати буде український народ, а не українські політики. Це дуже важливо для нас, і ми з самого початку на цьому наполягали. І російська сторона спочатку дуже активно протидіяла саме цій нормі, але згодом вони погодились теж, що це єдиний вихід з цієї ситуації.

Якщо народ не обере такий шлях, ну, тоді це буде означати, що договір не буде мати остаточної юридичної сили. І тоді ми повернемось до нових перемовин і тоді будемо це вирішувати якимось іншим шляхом.

Арахамія пояснив, що, відповідно до законодавства, проведення всеукраїнського референдуму неможливе при воєнному та надзвичайному стані.

Посадовець розповів, що для українських переговорників обов’язково отримати згоду “ядерних держав” про надання гарантій безпеки для України, а саме США, Великої Британії, Франції та Китаю. Окремо Україна сподівається на участь Туреччини.

Слава Україні!

За нами – правда і Перемога!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

You cannot copy content of this page