Дохід українців перед початком опалювального сезону перерахують, враховувати будуть доходи за 4 кварталу (12 місяців). Варто відзначити, що обсяг комунальних послуг, які покриває субсидія , в наступному опалювальному сезоні скоротиться, пише “Сегодня”.
Так, якщо раніше на опалення квадратного метра житла давали 5,5 кубометрів газу, цієї зими – всього 5 кубів. Зменшиться субсидія і для тих, хто користується центральним опаленням.
Якщо раніше виділялося 0,0548 Гкал тепла на квадратний метр, в цьому році будуть давати всього 0,0431. Якщо витрачати стільки ж, то за “зайві” доведеться платити самостійно.
Також, згідно з меморандумом з МВФ , Україна повинна скасувати розстрочку на опалення. Минулої зими українці без субсидії могли написати заяву і оплачувати тепло не шість місяців, а 12. Всі платежі ділили навпіл і розподіляли на весь рік.
У будинках без центрального опалення субсидії на тепло будуть давати не на сім місяців, як раніше, а на шість.
Частина зекономлених на субсидії коштів видадуть грішми. Після прийняття постанови Кабміну №300, всю заощаджену субсидію, крім 300 кубів газу або 150 кВт * год електроенергії (якщо вони використовуються на опалення), повертають до бюджету. За приблизними оцінками Мінсоцполітики, невикористані субсидії були у півтора мільйона українців. Бюджет поповниться приблизно 10 мільярдами гривень.
Читайте також: ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ 24 ЛИПНЯ, У ДЕНЬ РІШУЧОЇ ОЛЬГИ
У кого забрали невикористану субсидію:
- Сім’я в квартирі з центральним опаленням – всю суму повернули в бюджет.
- Сім’я, яка опалює житло газом, – грошима віддадуть близько 700 гривень, решта – в бюджет.
- Сім, яка використовує електричне опалення, – грошима віддадуть 174 гривні, решту – в бюджет.
Гроші українцям перерахують на банківські картки, які вони повинні вказати в заяві, до першого вересня.
“К1 липня 2017 року підприємства-виробники або підприємства-виконавці послуг з газо- і електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергозберігаючих субсідіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги”, – пояснюють в Міністерстві соціальної політики.