fbpx
Здоров'я
Що не можна робити в спеку: розповіла Супрун

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун не рекомендує у спеку навіть на короткий час залишати дітей в автомобілі.

“У звичайний жаркий день протягом однієї години панель автомобіля нагрівається до температури +70 градусів.

За результатами дослідження Університету Арізони (США), в подібних умовах цього часу вистачить, щоб дитина постраждала від теплової травми, якщо він залишиться в закритому автомобілі.

Якщо авто буде в тіні, то цей час збільшується до 2-х годин. При різних умовах, ступінь перегріву може навіть стати смертельно небезпечною”, – розповідає лікар.

Уляна Супрун стверджує, що на швидкість отримання теплової травми впливає ряд факторів: вік, вагу, наявні проблеми зі здоров’ям, одяг і рівень гідратації.

“Діти, у порівнянні з дорослими, особливо чутливо реагують на зміни температури. Однак часто вони не відчувають перепадів, не можуть вчасно сказати, що їм жарко.

Перебуваючи в тих же умовах, що і дорослі, діти перегріваються набагато швидше”, – говорить і про міністра охорони здоров’я.

Крім цього, чиновник дала кілька порад українців, як правильно вести в себе в жарку погоду.

Читайте також: МІСЦЬ НЕ ВИСТАЧАЄ, БАТЬКИ БУНТУЮТЬ: З ЖЕРЕБКУВАННЯМ В ПЕРШІ КЛАСИ ПОЧАЛИСЯ ПРОБЛЕМИ

“Ніколи не залишайте дітей в машині без нагляду дорослих протягом будь-якого часу. Навіть якщо ви уважні і люблячі батьки, психологи попереджають, що в рутинних справах, ви можете забувати про дуже важливі речі. І це може статися з кожним.

Якщо плануєте подорож з дітьми автомобілем в жаркий період, беріть достатню кількість води для пиття і навіть обтирання, частіше зупиняйтеся, одягайте дитину в легкий одяг і стежте за температурою в салоні авто”, – радить Супрун.

Джерело.

facebook