Незважаючи на те, що сьогодні на полицях магазинів можна знайти величезний асортимент продуктів, кефір залишається одним з найкорисніших для здоров’я напоїв.
Кефір виходить, коли в молоко додають кефірні «грибки» і залишають бродити пару діб. І хоча цей напій дуже корисний для здоров’я, він підійде не всім.
1. Чи може кефір викликати шлункові кольки
Такі симптоми можуть виникнути у людей з проблемами травлення, якщо вони раніше не їли продукти з живими бактеріями.
Читайте також: ВЧЕНІ НАЗВАЛИ НАЙКРАЩИЙ ВІТАМІН ВІД ЗАСТУД І ГРИПУ
Крім того, в кефірі міститься невелика кількість вуглекислого газу, так що якщо газовані напої викликають у вас здуття живота, то ви можете помітити схожий ефект. У цьому випадку почніть зі невеликих порцій.
2. Як часто пити кефір
Якщо ви тільки починаєте пити, вистачить невелика склянка кефіру кілька разів на тиждень. Потім можете пити його щодня. Шенн Джонс (Shann Jones), директор компанії з виробництва продуктів з козячого молока, радить пити по 170 мл кефіру в день.
Як і при вживанні прибутків і ферментованих продуктів, не варто чекати негайного поліпшення травлення. Ви помітите результати, коли кефір стане звичною частиною вашого раціону.
3. Чи можна пити кефір при непереносимості лактози
Так, в кефірі дуже мало лактози. Коли молоко сквашується, бактерії харчуються цукрами, які і викликають симптоми непереносимості. Тому в кефірі лактози залишається менше, ніж в звичайному молоці.
Ті, хто хоче отримати кефір зовсім без лактози, можуть спробувати приготувати його з кокосового або соєвого молока.
4. Чи можна його пити дітям
Всесвітня організація охорони здоров’я навіть спеціально рекомендує його як джерело кальцію. Якщо ваші діти не звикли до кисломолочним продуктам, почніть з маленьких порцій.
Крім того, є докази, що лактобактерії допомагають маленьким дітям при кольках.
5. Що корисніше: кефір або пробіотики в таблетках
Це дві абсолютно різні речі. Кефір можна без побоювання включити в свій раціон і пити регулярно. Фахівець із харчування Кеті Клер (Katie Clare) завжди радить віддавати перевагу здоровому харчуванню і тільки в крайньому випадку вдаватися до добавкам.