fbpx
Суспільство
Що робити, якщо банкомат не видав гроші або “зажував” банківську карту

Банківську карту можна знайти в гаманці практично будь-якого українця.Як свідчать результати дослідження компанії GfK, 90% власників карт, отримавши зарплату або пенсію, йдуть до банкомату знімати “готівку”.

Що робити, якщо банкомат зажував банківську карту або не видав гроші, але списав кошти з рахунку, пише сайт “Сегодня”.

Що робити, якщо банкомат “з’їв” карту

Банкомат може вилучити карту “спеціально”, якщо її власник ввів неправильний пін-код від трьох до п’яти разів поспіль , просто забув карту в апараті після закінчення операції або ж у банку є підозра, що картку було викрадено.

Також банкомат може “проковтнути” карту через раптове відключення електрики, неправильного обслуговування банкомату або на апараті шахраями встановлено спеціальний пристрій кардрідер, яка краде інформацію з карти.

Іноді банкомати показують, з якої причини карту “з’їли”. Наприклад, на моніторі може з’явиться повідомлення: “Card is retained” (карта вилучена) або спеціальні коди. “04” – вилучення без причини, “41” – карта була загублена або “43” – карта була вкрадена.

В першу чергу можна спробувати натиснути кнопку “скасування” на банкоматі. Якщо це не допоможе, варто зателефонувати в колл-центру банку або в компанію, яка обслуговує банкомати. Номер телефону повинен бути розміщений на самому банкоматі.

У такій ситуації карту “звільнять” від банкомату під час інкасації. Якщо банкомат знаходиться недалеко від відділення банку, варто звернутися безпосередньо в банк. Можливо, співробітник може прискорити процес “повернення”.

Після того, як банк “зажував” карту, наступний клієнт може ним скористатися без будь-яких проблем і шкоди для “з’їденої” карти . Тому стояти біля банкомату доти, поки карта не повернеться, немає сенсу.

Але і йти до того, як подзвонили в банк, не варто. Під час розмови з оператором потрібно уточнити, коли і де можна повернути карту і які документи потрібно принести з собою (швидше за все – паспорт та ІПН).

На сайті одного з великих українських банків йдеться про те, що “з’їдену” карту можна безкоштовно відновити в будь-якому відділенні банку в той же день. Інші банки стягують оплати за відновлення карти.

Що робити, якщо банкомат не видав гроші

Якщо банкомат не видав кошти, але при цьому вони списали з рахунку, потрібно в першу чергу зателефонувати в банк і описати ситуацію. Така ситуація може виникнути як через технічний збій, так і з-за проблем зі зв’язком, електропостачанням.

Залежно від банку гроші можуть повернути на рахунок протягом 24 годин або ж після розслідування. Оператор колл-центру банку повинен відповісти, коли буде розглянуто звернення.

Якщо банк не може визначити, чи дійсно клієнт не отримав кошти, підтвердити ці слова може тільки інкасація. Якщо виявиться, що в банкоматі коштів більше, ніж повинно бути (з урахуванням списаних, але не виданих коштів), гроші повинні повернути клієнту банку.

Юрист Олександр Плохотнік радить звернутися в банк з письмовим зверненням, однак, багато фінансові структури приймають звернення і по телефону.

Читайте також: 3 МІФИ ПРО МИТТЯ РУК, СПРОСТОВАНИХ ВЧЕНИМИ

You cannot copy content of this page