Банківську карту можна знайти в гаманці практично будь-якого українця.Як свідчать результати дослідження компанії GfK, 90% власників карт, отримавши зарплату або пенсію, йдуть до банкомату знімати “готівку”.
Що робити, якщо банкомат зажував банківську карту або не видав гроші, але списав кошти з рахунку, пише сайт “Сегодня”.
Що робити, якщо банкомат “з’їв” карту
Банкомат може вилучити карту “спеціально”, якщо її власник ввів неправильний пін-код від трьох до п’яти разів поспіль , просто забув карту в апараті після закінчення операції або ж у банку є підозра, що картку було викрадено.
Також банкомат може “проковтнути” карту через раптове відключення електрики, неправильного обслуговування банкомату або на апараті шахраями встановлено спеціальний пристрій кардрідер, яка краде інформацію з карти.
Іноді банкомати показують, з якої причини карту “з’їли”. Наприклад, на моніторі може з’явиться повідомлення: “Card is retained” (карта вилучена) або спеціальні коди. “04” – вилучення без причини, “41” – карта була загублена або “43” – карта була вкрадена.
В першу чергу можна спробувати натиснути кнопку “скасування” на банкоматі. Якщо це не допоможе, варто зателефонувати в колл-центру банку або в компанію, яка обслуговує банкомати. Номер телефону повинен бути розміщений на самому банкоматі.
У такій ситуації карту “звільнять” від банкомату під час інкасації. Якщо банкомат знаходиться недалеко від відділення банку, варто звернутися безпосередньо в банк. Можливо, співробітник може прискорити процес “повернення”.
Після того, як банк “зажував” карту, наступний клієнт може ним скористатися без будь-яких проблем і шкоди для “з’їденої” карти . Тому стояти біля банкомату доти, поки карта не повернеться, немає сенсу.
Але і йти до того, як подзвонили в банк, не варто. Під час розмови з оператором потрібно уточнити, коли і де можна повернути карту і які документи потрібно принести з собою (швидше за все – паспорт та ІПН).
На сайті одного з великих українських банків йдеться про те, що “з’їдену” карту можна безкоштовно відновити в будь-якому відділенні банку в той же день. Інші банки стягують оплати за відновлення карти.
Що робити, якщо банкомат не видав гроші
Якщо банкомат не видав кошти, але при цьому вони списали з рахунку, потрібно в першу чергу зателефонувати в банк і описати ситуацію. Така ситуація може виникнути як через технічний збій, так і з-за проблем зі зв’язком, електропостачанням.
Залежно від банку гроші можуть повернути на рахунок протягом 24 годин або ж після розслідування. Оператор колл-центру банку повинен відповісти, коли буде розглянуто звернення.
Якщо банк не може визначити, чи дійсно клієнт не отримав кошти, підтвердити ці слова може тільки інкасація. Якщо виявиться, що в банкоматі коштів більше, ніж повинно бути (з урахуванням списаних, але не виданих коштів), гроші повинні повернути клієнту банку.
Юрист Олександр Плохотнік радить звернутися в банк з письмовим зверненням, однак, багато фінансові структури приймають звернення і по телефону.
Читайте також: 3 МІФИ ПРО МИТТЯ РУК, СПРОСТОВАНИХ ВЧЕНИМИ
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною