fbpx
Лайфхаки
Що робити, якщо на ноутбук потрапила вода

Перекинута пляшка води або чашка кави не завжди вирок для ноутбука. Дійте швидко, і ви зможете врятувати комп’ютер.

Якщо ноутбук побував в басейні, річці, ванні або прийняв душ, йому вже навряд чи щось допоможе. Ця стаття може бути корисною, тільки якщо рідини було небагато, а контакт з нею був нетривалим.

1. Якщо ноутбук підключений до електромережі, негайно вимкніть його

Висмикніть кабель зарядки з розетки і свого комп’ютера, а після і всі інші кабелі, приєднані до ноутбука. Вода і електрика не найбезпечніше поєднання як для техніки, так і для вас.

2. Переверніть і вимкніть ноутбук

Переверніть апарат клавіатурою вниз, щоб вода, яка могла потрапити всередину, витекла назовні.

Одночасно натисніть на кнопку живлення і утримуйте її, поки екран не згасне. Це найшвидший спосіб вимкнути пристрій.

Зараз не час турбуватися про Незбережені документах. Головне – зупинити рух електрики за нутрощами ноутбука, щоб запобігти коротке замикання.

Читайте також: А ВИ ЗНАЄТЕ: В ЯКИЙ БІК ФОЛЬГИ ЗАГОРТАТИ ПРОДУКТИ ПРИ ЗАПІКАННІ

3. Відключіть усі пристрої

Вимкніть від ноутбука все зовнішні пристрої. Флешки, карти пам’яті, USB-модем, навіть батарею – все геть! При контакті комп’ютера з водою може постраждати не тільки він, а й ці аксесуари.

4. Витріть ноутбук

Тепер повністю витріть свій ноутбук, не перегортаючи його назад. Ідеально для цієї мети підійде бавовняний рушник: воно відмінно вбирає будь-які рідини. Можна використовувати і паперові серветки.

Якщо нічого з цього немає, рятуйте апарат всім, що попадеться під руку.

Особливу увагу приділіть клавіатурі: вода легко затікає під клавіші. Не забудьте протерти порти і отвір для охолодження.

5. Побудуйте смішну конструкцію

Спершу покладіть вентилятор на підлогу. Потім накрийте його картонній або пластиковою коробкою і виконайте в її верхній та бокових стінках великі отвори для вентиляції. Накрийте коробку рушником і покладіть на нього ноутбук клавіатурою вниз. Увімкніть вентилятор на дві доби, щоб пристрій остаточно просохнуло.

Щоб не влаштувати пожежу, не залишайте вентилятор без нагляду надовго. Вимикайте його вночі і коли виходите з дому.

6. Перевірте роботу пристрою через 48 годин

Якщо через дві доби ноутбук вийде включити, скопіюйте важливі дані на сторонні носії. Справа в тому, що ушкодження можуть проявити себе не відразу. Можливо, наслідки контакту з водою нагадають про себе через кілька днів або навіть тижнів і комп’ютер вийде з ладу. Сподівайтеся на краще, але не розслабляйтеся.

Що робити, якщо всередину ноутбука потрапили кави, вино або чай

Рідини з добавками небезпечніше для нутрощів ноутбука, ніж вода. Кавова гуща, цукор та інші домішки в цих напоях можуть засмічувати і окисляти комплектуючі, завдаючи їм додаткової шкоди. Зрештою, клавіші ноутбука можуть стати липкими і навіть відмовитися працювати.

Щоб уникнути проблем краще почистити ноутбук зсередини ще до просушування. Ви можете зробити це самостійно, розібравши апарат і видаливши весь бруд за допомогою паперових серветок або ватних тампонів, змочених у невеликій кількості спирту. Але пам’ятайте, що самостійна розбирання анулює гарантію.

Корпуси різних ноутбуків можуть сильно відрізнятися за дизайном і порядку розбору. Якщо ніколи не розкривали свій пристрій, пошукайте в Мережі інструкцію з обслуговування такої ж моделі.

Якщо висушений ноутбук більше не включається або ви не хочете чистити його самостійно, можете звернутися за професійною допомогою в сервісний центр.

Джерело.

You cannot copy content of this page