fbpx

Що загрожує українцям на авто з іноземними номерами: хто має право оштрафувати

Як пояснює юрист, співробітники поліції встановити порушення Митного законодавства не зможуть, повідомляє «Сегодня».

В Україні більше 50 тисяч автомобілів з іноземними номерами, повідомляють в Митній службі. У той же час в організації “АвтоЕвроСіла”, яка представляє інтереси власників нерозмитнених машин, впевнені: реальна кількість автомобілів з іноземними номерами – понад 1,5 мільйона.

Закон дозволяє іноземцям приїздити на своїх автомобілях, які не сплачуючи ввізне мито та інші податки, але кататися можна тільки рік. Після цього нерозмитнений автомобіль повинен покинути територію України.

Замість цього тисячі таких машин перепродують українцям “по дешевці”.

При цьому громадяни України законно використовувати нерозмитнені автомобілі можуть всього 10 діб в транзитному режимі, пояснює директор з правових питань компанії “Октава Капітал ” Тетяна Андріанова.

Порушникам загрожує штраф – до 8500 гривень. При цьому поліція, зазначає юрист , не має законних підстав встановлювати факт порушення Митного законодавства.

“При встановленні правопорушення Закон не передбачає обов’язковий вивіз автомобіля за межі України і можливість повторного накладення штрафу.

Встановлення факту порушення митних правил співробітниками поліції сьогодні не представляється можливим через відсутність їх доступу до даних митної бази та, отже, у них немає законних підстав для затримання іноземного автомобіля “, – пояснює Тетяна Андріанова.

Читайте також: КОЛИ УХВАЛЯТЬ ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ І ЩО ЗМІНИТЬСЯ ВЖЕ В ЖОВТНІ

Відзначимо, ціни на іномарки в Європейському союзі, особливо на машини до 2010 року випуску, в кілька рази нижче, ніж в Україні. За один і той же автомобіль у нас можуть “просити” 10 тисяч доларів, а, наприклад, в Литві – 4-5 тисяч.

Але купувати машини в ЄС і законно ввозити в Україну не вигідно – всю економію “з’їдають” податки. І чим старше машина, тим більше доведеться віддати за “розмитнення”.

За іноземний автомобіль необхідно заплатити мито (10% від вартості), акцизний збір (його розмір може досягати декількох тисяч доларів і залежить від об’єму двигуна і року випуску машини) і 20% ПДВ.

В результаті нерозмитнений автомобіль в кілька разів дешевше розмитненого. На “гарячій лінії” Фіскальної служби підтвердили: їздити без реєстрації на машині з іноземними номерами українці можуть лише п’ять днів в межах однієї області і 10 днів – в декількох областях.

Після цього потрібно або знову перетнути державний кордон і лічильник обнулится, або заплатити за “розмитнення”.

You cannot copy content of this page