fbpx

Що загрожує українцям на машинах з іноземними номерами: які штрафи і коли можуть забрати авто

За ухилення від сплати податків можуть оштрафувати на десятки тисяч гривень, пише «Сегодня».

Тисячі українців їздять на нерозмитнених автомобілях. Їздити без реєстрації на машині, яку українці завезли самі, можна всього лише п’ять днів в межах однієї області і 10 днів – в декількох областях.

Після цього потрібно або знову перетнути державний кордон і лічильник обнулится, або заплатити за розмитнення. Порушникам загрожують великі штрафи.

Якщо автомобіль “затримався” на добу, доведеться заплатити штраф в 85 гривень. Якщо від одного до десяти діб – 3400 гривень, якщо більше 10 діб – 8500 гривень. У іноземця машину можуть заарештувати, а українцям забрати і відправити на штрафмайданчик.

В сумі розмір штрафу може досягати сотень тисяч гривень. Як уже писав сайт “Сегодня”, недавно Київський апеляційний адмінсуд стягнув з власника Mercedes-Benz E320 на литовських номерах штраф в розмірі 300% від несплаченої суми митних платежів – це більше 1,6 мільйона гривень.

Як пояснив Олександр Плохотнік, штраф дійсно може скласти шестизначну суму, однак тільки в тому випадку, якщо правоохоронні органи доведуть, що власник машини не просто “прогавив” терміни і не встиг розмитнити автомобіль, а навмисне ухилявся від сплати податку.

“Дійсно, згідно 485 статті НК можуть оштрафувати на 300% від суми несплачених податків і зборів. Якщо розмитнення, наприклад, коштує 10 тисяч доларів, то штраф може скласти 30 тисяч доларів.

Але це особливі випадки, найчастіше штраф – 8500 гривень”, – розповідає юрист.

Читайте також: У ХАРКОВІ ГІЛКА ВІДПРАВИЛА 15-РІЧНОГО ХЛОПЦЯ В КОМУ

Що загрожує українцям, які порушили митний кодекс:

  • Автомобіль затримався в Україні на добу – штраф 85 гривень
  • Від 1 до 10 діб – штраф 3400 гривень
  • Більше 10 діб – штраф 8500 гривень
  • Відмовився платити штраф – автомобіль заарештують

Якщо ж іноземець завіз в Україну автомобіль, а повернувся на батьківщину без нього – українські правоохоронні органи можуть звернутися в країну резидента з вимогою оштрафувати порушника.

Крім того, машини без реєстрації можуть оголосити в розшук.

You cannot copy content of this page