fbpx

Що здатні розповісти про стан здоров’я сни

Чим частіше люди бачать сни ночами, тим нижче ризик розвитку у них хвороби Альцгеймера‚ пише «Сегодня».

Американські експерти назвали п’ять дивовижних речей, про які сни іноді говорять про здоров’я людини. Дослідження, яке показало, що чим частіше люди бачать сни ночами, тим нижче ризик розвитку у них xвopoби Альцгеймера та інших різновидів старечого недоумства.

Деякі вчені стверджують, що по сновидінням можна передбачити paк, інші говорять про діагностику тyбepкyльoзy та навіть ризику iнфapктy. Втім, переконливих наукових підтверджень цьому не існує.

Але є речі, про які сон людини все-таки може розповісти, і ось принаймні шість з них, встановлених наукою.

  • Висока температура

Існує маса людей, які ігнорують симптоми застуди, вважаючи за краще не звертати на них уваги. Однак кошмарні сновидіння дуже часто є переконливим доказом того, що людина зіткнувся з підвищеною температурою, якщо вірити вченим з Клініки Майо.

Саме тому до застуди і грипу потрібно ставитися більш серйозно.

  • Підвищений рівень стресу

Є чимало й тих, хто вважає за краще ігнорувати симптоми підвищеного рівня cтpecу. Але він буде проявлятися в наших сновидіннях.

Іноді люди в стані стресу бачать сни про те, як вони запізнюються на літак або стикаються з гігантської припливної хвилею. Згодом особливо дивні сновидіння можуть допомогти людині зрозуміти, що йому слід звернути увагу на cтpecoві обставини.

В цьому випадку сни бувають корисними, так як вони відкривають ту реальність, яку людина з якоїсь причини не помічає або вважає за краще ігнорувати.

Читайте також: ЯК ПОЧИСТИТИ ЗОЛОТІ ТА СРІБНІ ПРИКРАСИ

  • Зниження рівня цукру в кpoвi

Якщо жертви дiaбету стикаються з небезпечним падінням рівня цукру в кpoвi, то одним з можливих симптомів цього будуть погані сни або кошмари, як довели вчені.

Прийом дуже великої кількості iнcyліну або певних ліків може викликати явище під назвою гiпoглiкемія. Звичайно, більшість діабетиків розпізнають її симптоми без всяких снів, але гіпоглікемія може проявлятися і вночі.

  • Сни під час вaгiтнocтi

Багато майбутніх мам спостерігають цікаві сновидіння під час вaгiтнocті. Протягом цих дев’яти місяців кількість снів виростає, а разом з ним збільшується і число дивних снів.

При цьому частіше з’являються не дуже приємні або просто страшні сни, але не слід сприймати їх як загрозу для здоров’я дитини. Ізраїльське дослідження за участю 166 вaгiтниx показало, що чим більше неприємні сни бачать майбутні мами, тим рідше вони згодом стикаються з пicляпoлoгoвий депpecією.

А італійське дослідження за участю 290 жінок зв’язало більшу кількість снів, в тому числі і неприємних, з менш тривалим періодом сутичок.

  • Пора відвідати психіатра

Ми вже говорили про те, що стрес і тривожні стани викликають дивні і неприємні сновидіння. Чим більш серйозні психічні розлади проявляються у людини, тим очевидніше це позначається на змісті і якості сну.

Наприклад, біполярні розлади викликає дуже яскраві і дивні сни у деяких людей. Американське дослідження за участю ветеранів в’єтнамської війни показало, що 52% колишніх військових.

Які страждають від посттравматичного стресового розладу, регулярно стикалися з кошмарами, в той час як серед іншого населення їх бачили не більше 3%. Якщо вас занадто часто відвідують кошмари або дуже чіткі неприємні сни, то саме час відвідати психолога або психіатра.

You cannot copy content of this page