fbpx
Україна
Що зміниться для українців з липня: підвищення пенсій і відключення ТВ

Вступить в силу етап медреформи і піднімуть прожитковий мінімум. З приходом екватора літа – липня – в Україні набудуть чинності кілька важливих законів і нововведень.

Знову підніметься прожитковий мінімум, в двох регіонах країни зникне аналогове телебачення, заборонять ввозити шифер з РФ, а лікарям почнуть платити за кожного задекларованого пацієнта.

Мінімалка і лікарні

Перш за все варто відзначити, що з 1 липня, згідно з планом держбюджету на 2018 рік, гряде чергове підвищення прожиткового мінімуму – з 1700 до 1777 грн. Це означає, що разом з ним близько мільйона українських пенсіонерів отримають щомісячну надбавку.

Найбільше дадуть власникам максимальних пенсій (14 350 грн замість 13 730 грн), мінімальних пенсій (1435 грн замість 1373 грн), а також 10% -ву надбавку до виплат отримають донори крові.

Також з 1 липня стартує завершальний етап медреформи: для 149 медичних центрів первинної допомоги, які встигли до 5 червня укласти договори з новоствореної Національної службою здоров’я, почнуть отримувати від неї фінансування за новими правилами (раніше отримували від МОЗ).

Нагадаємо, реформа передбачає виплати 370 грн на рік на кожного який уклав договір з лікарем пацієнта віком 18-39 років. На кожну дитину до 5 років дадуть 1480 грн, від 6 до 17 років – по 814 грн, від 40 до 64 років – по 444 грн, а від 65 і старше – по 740 грн.

На тих же, хто просто проживає в зоні обслуговування медустанови і не уклав ще договір з лікарем, виділять по 240 грн. А решта лікарень, які поки не підключилися до реформи, будуть отримувати субвенції з місцевих бюджетів.

Давайте округлимо

А ще в липні українців позбавлять двох несподіваних речей: шиферу з РФ і аналогового телебачення. Російську покрівлю для дахів Кабмін додав до розширеного списку товарів, заборонених для ввезення в Україну ще в кінці травня, але рішення вступить в силу лише з 3 липня.

Що стосується старого ТВ, то протягом місяця його поступово відключати в Києві та Кіровоградській області – згідно з новою постановою Кабміну, тут воно повинно бути відключено до 1 серпня. У решти ж регіонів є термін до 1 вересня.

Ще одне нововведення – з 1 липня Нацбанк дозволив округляти копійки в чеках. Правда, це можна буде робити тільки при готівковому розрахунку і лише в разі відсутності монет дрібних номіналів (1, 2, 5 і 25 копійок) у покупця або продавця.

Читайте також: ВІДОМИЙ КРЕМ В УКРАЇНІ ВИЛУЧАЮТЬ З АПТЕК: НАЗВАНА ПРИЧИНА

Округляти будуть так: від 1 до 4 копійок округляється в бік зменшення до найближчої круглої суми, а від 5 до 9 копійок – в бік збільшення до 10 копійок.

Тваринам дадуть справжній паспорт

Ще одне нововведення держоргани припасли для власників домашніх вихованців: з 1 липня власники котиків і собачок, які виявлять бажання вивезти своїх вихованців за кордон, повинні будуть оформити ветеринарно-санітарний паспорт стандартизованого зразка.

Раніше такий документ могли видавати будь-які, навіть приватні ветеринарні клініки. Тепер же, з початку наступного місяця, дійсними будуть визнані лише документи, які видала Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, а також підкоряються їй державні установи ветеринарної медицини.

Такий паспорт діє до кінця життя тварини, а оформлення його обійдеться в 50 гривень 29 копійок. У документі, крім загальних даних, повинні бути занесені відомості про обробку тварини від паразитів, щеплення від сказу та інших інфекційних хвороб, наявність і розташування чіпа, а також інформація про власника.

Поки ж Госпродпотребслужба займається вилученням документів тварин, які не відповідають новому єдиному державному зразку.

Джерело.

facebook