fbpx

“Швидка” більше не приїде на виклик: не зобов’язані обслуговувати

14 лютого, відбулося засідання обласної колегії департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА. Джерело

Директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Костянтин Малашенко розповів, що робота екстреної медичної допомоги за останні кілька років не змінилася.

“За підсумками 2018 року, було зареєстровано близько 400 тисяч викликів. При цьому порівняно з 2017 роком, кількість викликів на одну бригаду скоротилася в середньому на 10%.

Служба екстреної медичної допомоги відповідає нормативам МОЗ.

При цьому витрати на один виклик бригади на кінець 2018 року склав 738 гривень, без урахування підвищення мінімальної зарплати з січня 2019 року”, – говорить директор.

Маршрути госпіталізації пацієнтів стверджують спеціальні госпітальні поради у відповідності з концепцією розташування медустанов.

Читайте також: В яких будинках купити квартиру: 30% економії та більше комфорту

“Ми не зобов’язані обслуговувати хронічних xвopих, оскільки це не наша профільна робота. Однак ми займаємося цим, оскільки в деяких лікарнях не працює невідкладна допомога”, – зазначає він.

Неекстрені виклики перекладуть на сімейних лікарів і «невідкладну допомогу».

У “швидкій” кажуть, що фінансування припадає лише на екстрені виклики і вони будуть скорочувати надання непрофільної допомоги, а з 2020 року взагалі не будуть на них виїжджати.

Керівник департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА Вікторія Клименко попросила керівника екстреної меддопомоги не виїжджати на виїзди по лінії “103” до тих, кому треба просто поміряти тиск або зробити укол, оскільки для цього є сімейний лікар.

You cannot copy content of this page