fbpx

Скільки разів на день потрібно їсти

Одні люди звикли до триразового харчування, інші вважають за краще їсти один раз в день, але дуже щільно, а хтось їсть маленькими порціями по шість-сім разів. Який режим харчування піде на користь саме вам.

Триразове харчування для тих, кого все влаштовує

Режим харчування

Сніданок в 7-8 ранку, обід в 13-14 годин і вечерю в 19-20 годин. Такий режим харчування звичний нам з дитинства, однак він не є біологічною необхідністю, як можна подумати, дивлячись на його широке поширення.

Люди не завжди харчувалися три рази в день. Цей режим сформувався під впливом культури, а точніше – восьмигодинного робочого дня. Давайте розберемося, чи є у триразового харчування якісь переваги крім зручності.

Переваги триразового харчування

Багато дієтологів стверджують, що більш часті прийоми їжі допомагають краще контролювати вагу, ніж звичне триразове харчування, проте деякі дослідження це спростовують.

Що триразове харчування нітрохи не гірше шестиразового, коли справа стосується схуднення. Вісім тижнів дві групи учасників дотримувалися дієти з пониженим вмістом калорій, але одна група їла три рази в день, а інша – шість. В результаті схудли учасники з обох груп, вчені не помітили суттєвих відмінностей.

В іншому дослідженні порівнювали вплив дво- і шестиразового харчування на здоров’я і фігуру жінок з ожирінням. Виявилося, що у жінок, які харчувалися два рази в день, спостерігали підвищений рівень ліпопротеїдів високої щільності, або хорошого холестерину.

Читайте також: 3 МІФИ ПРО МИТТЯ РУК, СПРОСТОВАНИХ ВЧЕНИМИ

Ще одне дослідження порівнювало три і шість прийомів їжі в день. З’ясувалося, що рівень тригліцеридів в крові був набагато нижче при трьох прийомах їжі, ніж при шести. Значить, триразове харчування, в порівнянні з дробовим, більш корисно для серцево-судинної системи.

Виходить, що стандартне триразове харчування не тільки не програє дробового, а й має свої переваги для здоров’я.

Кому підійде триразове харчування

 • Триразове харчування підійде вам, якщо:
 • ви працюєте з 8 до 5 і у вас немає можливості перекусити між прийомами їжі;
 • ви не хочете витрачати додатковий час на приготування їжі;
 • ви звикли до такого типу харчування, не страждаєте від зайвої ваги і проблем з травленням;
 • ви не відчуваєте голоду серед дня.

Якщо ж ви боретеся із зайвою вагою, страждаєте від голоду, а потім переїдайте, вам варто спробувати інші системи харчування.

Дробове харчування для контролю почуття голоду

Режим харчування

Суть дрібного харчування в тому, щоб розділити свою денну норму калорій на багато дрібних прийомів їжі. Скільки саме – залежить від ваших можливостей і бажання. Як правило, це шість прийомів їжі: три основних і три перекусу.

Якщо ваша норма калорій – 1 500 ккал, замість трьох прийомів їжі по 500 ккал, ви з’їдаєте за раз не більше 250 ккал. Це, наприклад, один сендвіч або стакан кефіру і яблуко.

Переваги дрібного харчування

Переваги такого методу в тому, що протягом дня ви не відчуваєте голоду, за рахунок чого споживаєте менше їжі, навіть якщо не вважаєте калорії і не обмежуєте себе в їжі.

Вчені виявили, що якщо розділити порцію їжі на п’ять частин і давати кожну частину через годину, то випробуваним вдається краще контролювати апетит, ніж коли вони з’їдають порцію за один раз.

Крім того, часті прийоми їжі знижують рівень глюкози і поганого холестерину в крові.У людей, що харчуються часто, виявили зниження рівня загального холестерину натще, ліпопротеїнів низької щільності та аполіпопротеїну B – носіїв поганого холестерину. Крім того, у них знизився рівень глюкози в крові і вихід С-пептиду в сечі.

Не можна точно сказати, чи допомагає дробове харчування схуднути, оскільки деякі дослідження не виявляють переваг частих прийомів їжі для зниження ваги. Але оскільки дані про користь такого режиму харчування все ж є, чому б не спробувати його?

Кому варто спробувати дробове харчування

Розгляньте дробове харчування, якщо:

 • у вас є зайва вага і ви шукаєте способи його позбутися;
 • у вас є можливість перекусити протягом дня;
 • ви часто відчуваєте голод протягом дня, а ввечері об’їдаєтеся;ви хочете знизити рівень поганого холестерину
 • та інсуліну.

З триразовим і дробовим харчуванням ми розібралися. Є ще одна схема прийому їжі, яку рекомендують як корисну для здоров’я, – короткострокове голодування.

Короткострокове голодування для здоров’я серця і мозку

Режим харчування

Короткострокове голодування – це схема харчування, при якій протягом 16-18 годин ви вживаєте тільки воду, а в решту часу їсте скільки хочете, але без переїдання і шкідливої ​​їжі. Також є й інша схема – звичайне харчування п’ять днів на тиждень і голодування по 24 години двічі на тиждень.

Короткострокове голодування можна назвати модним трендом, проте такі схеми живлення зустрічалися в історії. Що стародавні римляни їли один раз в день в районі полудня. Вони дуже піклувалися про своє травленні, і прийом їжі більше одного разу на день вважали обжерливістю.

Переваги короткострокового голодування

Є досить багато досліджень, які доводять користь голодування, однак більшість з них проводилося за участю тварин. На мишах довів користь короткочасного голодування для серцево-судинної системи. Крім того, спостерігалося зниження рівня інсуліну, лептину і холестерину, а також підвищення рівня тестостерону.

Як стверджує дослідження голодування знижує кількість маркерів запалення в крові і зменшує окислювальний стрес, підтримує здатність до навчання і пам’ять .

Вчений Меттсон досліджував користь голодування для мозку. Якщо ви не їсте протягом 10-16 годин, ваше тіло буде черпати енергію із запасів жиру, а жирні кислоти надійдуть в кров. Це позитивно позначиться на таких когнітивних функціях, як пам’ять і здатність до навчання, а також сповільнить руйнівні процеси в мозку.

Доктор Стівен Фридланд вважає, що більшого значення для здоров’я має загальне зниження кількості калорій, ніж періоди голодування. Тобто користь від голодування ви можете отримати тільки в тому випадку, якщо в інший час ви будете харчуватися здоровою їжею і не переїдати.

Читайте також: 5 ОЗНАК ТОГО, ЩО РОДИМКУ ВАРТО ПОКАЗАТИ ЛІКАРЮ

Кому варто спробувати короткострокове голодування

Вам варто спробувати короткострокове голодування, якщо:

 • ви не можете скинути вагу і хочете спробувати щось нове;
 • ви не відчуваєте голоду вранці (наприклад, якщо ви вибрали щоденне голодування по 16 годин і поїли о 8 годині вечора, в наступний раз ви зможете поїсти тільки в 12 дня);
 • ви не хочете витрачати багато часу на приготування їжі.

А який режим харчування підходить вам?

Джерело.

You cannot copy content of this page