fbpx
Суспільство
Скільки заробляють українці: ким краще працювати

З 26 мільйонів працездатних українців офіційно зайняті всього 16 мільйонів чоловік.

Середня зарплата в Україні – більше семи тисяч гривень, заявив днями прем’єр-міністр Володимир Гройсман. При цьому рівень безробіття за останній рік скоротився, а мінімальна зарплата “підросла” в два рази, як пише «Сегодня».

Кожен третій – безробітний

Офіційно в Україні всього 330 тисяч безробітних, це приблизно 9% від загального числа працездатних українців . Середній рівень безробіття в країнах Європейського союзу – 8%, лідерами за цим показником в Європі вважаються Греція (близько 24%) і Іспанія (приблизно 20%).

За офіційними показниками Україна за рівнем безробіття займає далеко не останнє місце. Але варто зазначити, що ці цифри враховують тільки тих, хто прийшов до Центру зайнятості і зареєструвався як безробітні.

Реальне ж число безробітних в рази вище. Як заявив міністр соцполітики Андрій Рева, з 26 мільйонів осіб працездатного віку офіційно зайняті всього 16 мільйонів чоловік, ще 10 мільйонів – за документами “сидять вдома”.

“Кількість зайнятих на сьогодні становить 52,6% від кількості працездатного населення в Україні”, – заявив міністр.

Є кілька причин високої реального безробіття. По-перше, стан ринку праці та низькі заробітні плати. Це призводить до того, що мільйони українців шукають заробітки за кордоном. По-друге – тіньова зайнятість. Згідно з опитуванням, проведеним порталом HH, тільки 54% респондентів отримують “білу” зарплату.

Україна увійшла в топ країн з найвищим рівнем тіньової економіки.

“У центр зайнятості найчастіше звертаються ті, хто має можливість отримувати допомогу на період офіційного пошуку роботи. Мало хто знає, але ми з зарплати платимо внесок, в тому числі і до Фонду страхування на випадок безробіття. Якщо звільнилися за згодою сторін, можете три місяці після цього отримувати повну зарплату з цього фонду “, – розповідає HR-експерт Олександр Білоус.

“Мало хто знає, але ми з зарплати платимо внесок, в тому числі і до Фонду страхування на випадок безробіття. Якщо звільнилися за згодою сторін, можете три місяці після цього отримувати повну зарплату з цього фонду”, – розповідає HR-експерт Олександр Білоус.

Державну допомогу отримують 265 тисяч безробітних українців , середній розмір виплати – 1921 гривня, йдеться в даних Держстату. У Центрі зайнятості також можуть допомогти з пошуком роботи. Правда, працевлаштуватися везе далеко не кожному.

Читайте також: КУРС ЄВРО В УКРАЇНІ РВОНУВ В ГОРУ

За підсумками минулого місяця Центру зайнятості допоміг знайти роботу всього 8,6% безробітним. Офіційно в Україні відкрито 66,5 тисяч вакансій. Виходить, що на одне робоче місце претендує, як мінімум, п’ять чоловік.

Незважаючи на це, експерти ринку праці оцінюють ситуацію більш оптимістично. “Якщо не хочеться сто тисяч грошей, знайти роботу можна. Робота є і її багато. Роботодавці скаржаться, що не можуть знайти працьовитих, адекватних співробітників. Або просто адекватних”, – впевнена HR-експерт Татьяна Пашкіна.

За 12 місяців середня зарплата виросла на 37,2%, це рекордний показник за останні кілька років. В бюджетній резолюції до 2020 року спрогнозували, що вже через три роки середня українська зарплата досягне позначки в 10 537 гривень.

Читайте також: ЧЕРГОВИЙ СПАЛАХ БOТYЛIЗМY: 22-РІЧНА ДІВЧИНА У ВAЖКOМY CТAНI

Нагадаємо, незабаром в Україні значно підвищать зарплати прокурором . Як нагадав генпрокурор Юрій Луценко , парламент прийняв відповідний закон , який незабаром повинні підписати спікер і президент.

Прокурори в регіонах будуть отримувати від 23 до 33 тисяч гривень, начальники управління – від 18 до 33 тисяч (залежно від стажу). Старший слідчий з особливо важливих справ буде отримувати до 29 тисяч.

You cannot copy content of this page