fbpx

Скільки заробляють українці: ким краще працювати

З 26 мільйонів працездатних українців офіційно зайняті всього 16 мільйонів чоловік.

Середня зарплата в Україні – більше семи тисяч гривень, заявив днями прем’єр-міністр Володимир Гройсман. При цьому рівень безробіття за останній рік скоротився, а мінімальна зарплата “підросла” в два рази, як пише «Сегодня».

Кожен третій – безробітний

Офіційно в Україні всього 330 тисяч безробітних, це приблизно 9% від загального числа працездатних українців . Середній рівень безробіття в країнах Європейського союзу – 8%, лідерами за цим показником в Європі вважаються Греція (близько 24%) і Іспанія (приблизно 20%).

За офіційними показниками Україна за рівнем безробіття займає далеко не останнє місце. Але варто зазначити, що ці цифри враховують тільки тих, хто прийшов до Центру зайнятості і зареєструвався як безробітні.

Реальне ж число безробітних в рази вище. Як заявив міністр соцполітики Андрій Рева, з 26 мільйонів осіб працездатного віку офіційно зайняті всього 16 мільйонів чоловік, ще 10 мільйонів – за документами “сидять вдома”.

“Кількість зайнятих на сьогодні становить 52,6% від кількості працездатного населення в Україні”, – заявив міністр.

Є кілька причин високої реального безробіття. По-перше, стан ринку праці та низькі заробітні плати. Це призводить до того, що мільйони українців шукають заробітки за кордоном. По-друге – тіньова зайнятість. Згідно з опитуванням, проведеним порталом HH, тільки 54% респондентів отримують “білу” зарплату.

Україна увійшла в топ країн з найвищим рівнем тіньової економіки.

“У центр зайнятості найчастіше звертаються ті, хто має можливість отримувати допомогу на період офіційного пошуку роботи. Мало хто знає, але ми з зарплати платимо внесок, в тому числі і до Фонду страхування на випадок безробіття. Якщо звільнилися за згодою сторін, можете три місяці після цього отримувати повну зарплату з цього фонду “, – розповідає HR-експерт Олександр Білоус.

“Мало хто знає, але ми з зарплати платимо внесок, в тому числі і до Фонду страхування на випадок безробіття. Якщо звільнилися за згодою сторін, можете три місяці після цього отримувати повну зарплату з цього фонду”, – розповідає HR-експерт Олександр Білоус.

Державну допомогу отримують 265 тисяч безробітних українців , середній розмір виплати – 1921 гривня, йдеться в даних Держстату. У Центрі зайнятості також можуть допомогти з пошуком роботи. Правда, працевлаштуватися везе далеко не кожному.

Читайте також: КУРС ЄВРО В УКРАЇНІ РВОНУВ В ГОРУ

За підсумками минулого місяця Центру зайнятості допоміг знайти роботу всього 8,6% безробітним. Офіційно в Україні відкрито 66,5 тисяч вакансій. Виходить, що на одне робоче місце претендує, як мінімум, п’ять чоловік.

Незважаючи на це, експерти ринку праці оцінюють ситуацію більш оптимістично. “Якщо не хочеться сто тисяч грошей, знайти роботу можна. Робота є і її багато. Роботодавці скаржаться, що не можуть знайти працьовитих, адекватних співробітників. Або просто адекватних”, – впевнена HR-експерт Татьяна Пашкіна.

Аналітики кадрового порталу work.ua також відзначають: кількість вакансій в Україні зростає, а значить, бізнес поступово розвивається. “У першому півріччі 2017 кількість вакансій зросла на 29,3% більше, ніж в минулому році”, – відзначає директор з розвитку порталу Сергій Марченко.

Традиційно найпростіше працевлаштуватися робочим різних спеціальностей. Так, кількість вакансій на автозаправних станціях за кілька років зросла на 192%.

Найважче шукати роботу в невеликих містах і селах. Та й середні зарплати, зазначає Олександр Білоус, тут можуть бути в два-три рази нижче, ніж в великих обласних центрах.

Скільки заробляють українці

“З урахуванням червня та липня середня зарплата в країні становить більше семи тисяч гривень”, – заявив днями прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Серед регіонів до такої середньої зарплати дотягли тільки Київ і Донецька область.

У столиці заробляють більше 10 тисяч, а в Донецькій області – приблизно сім тисяч гривень. Найменше заробляють у Тернопільській та Чернівецькій областях, тут середня зарплата трохи вище п’яти тисяч.

“Середня зарплата це такий показник, як середня температура по лікарні. Десь холодно, а десь пекло – в середньому нормально. Звичайно, показник” середня зарплата “показує ситуацію на ринку праці, але орієнтуватися на нього при пошуку роботи не варто.

Є такий показник як “ринкова зарплата”. для вантажника в Києві це одна сума, для вантажника в якомусь Апостолове – інша. І у вантажника з топ-менеджером зарплати різні “, – розповідає Олександр Білоус.

Середні зарплати в різних сферах економічної діяльності:

 • Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство – 5483 гривень
 • Промисловість – 6983 гривень
 • Будівництво – 5754 гривень
 • Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів – 7160 гривень
 • Транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність – 6980 гривень
 • Наземний і трубопровідний транспорт – 6599 гривень
 • Водний транспорт – 6484 гривень
 • Авіаційний транспорт – 27 399 гривень
 • Складське господарство та допоміжна діяльність у сфері транспорту – 7683 гривень
 • Поштова та кур’єрська діяльність – 3488 гривень
 • Тимчасове розміщення та організація – 4731 гривень
 • Інформація та телекомунікації – 11 420 гривень
 • Фінансова та страхова діяльність – 12256 гривень
 • Операції з нерухомим майном – 5573 гривень
 • Професійна, наукова та технічна діяльність – 9293 гривень
 • Діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 5241 гривень
 • Державне управління та оборона; обов’язкове соціальне страхування – 7469 гривень
 • Освіта – 5401 гривень
 • Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги – 4637 гривень
 • Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок – 6135 гривень
 • Функціонування бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури – 5017 гривень

За 12 місяців середня зарплата виросла на 37,2%, це рекордний показник за останні кілька років. В бюджетній резолюції до 2020 року спрогнозували, що вже через три роки середня українська зарплата досягне позначки в 10 537 гривень.

Читайте також: ЧЕРГОВИЙ СПАЛАХ БOТYЛIЗМY: 22-РІЧНА ДІВЧИНА У ВAЖКOМY CТAНI

Нагадаємо, незабаром в Україні значно підвищать зарплати прокурором . Як нагадав генпрокурор Юрій Луценко , парламент прийняв відповідний закон , який незабаром повинні підписати спікер і президент.

Прокурори в регіонах будуть отримувати від 23 до 33 тисяч гривень, начальники управління – від 18 до 33 тисяч (залежно від стажу). Старший слідчий з особливо важливих справ буде отримувати до 29 тисяч.

You cannot copy content of this page