fbpx
Економіка
Скільки доведеться викласти вже у 2020 році: комунальні платежі стануть основним навантаженням на гаманці жителів України

Українці платитимуть на 15-20% більше за житлово-комунальні послуги, водночас обсяг субсидій зменшать. Відповідну постанову прийняв Кабінет Міністрів України й вона набуде чинності вже з 2020 року.

На підвищення цін на комуналку відреагував президент України Володимир Зеленський. Джерело

Зеленський заявив, що Кабмін повинен вжити заходів, аби збільшення цін не відбулося. Інакше, за словами президента, уряд буде розпущено після збільшення тарифів, комунальні платежі стали основним навантаженням на гаманці жителів України.

Зазначимо, що Кабмін у жовтні затвердив документ, який передбачає збільшення плати за комуналку. Так, в середньому українці платитимуть 15%, а 20 % від середньомісячного доходу за комунальні послуги.

У Кабінеті міністрів додали, що плата за послуги ЖКГ збільшиться з 1 травня наступного року, коли закінчиться опалювальний сезон.

Однак Кабмін виніс пропозицію зменшити в державному бюджеті-2020 суму на виплату субсидій на 8 млрд гривень, а це передбачає скорочення кількості субсидіантів. Також в Україні запланована перевірка одержувачів субсидій, яка скоротить їх число.

Читайте також: Які вазони повинні бути в дитячій кімнаті: поради фахівців

Варто додати, що глава держави Володимир Зеленський раніше підкреслив, що Міжнародний валютний фонд вимагає запровадження в Україні ринкових цін на комунальні послуги, а це означає збільшення тарифів.

При цьому сам Володимир Зеленський хоче, щоб уряд зменшив відсоток від доходу сім’ї на оплату комунальних послуг.

facebook