fbpx
Економіка
Скільки отримають педагоги: зарплати українських вчителів залежатимуть від кількості дітей у класі

До 2020 року в Україні можуть розраховувати заробітні плати вчителів по-новому. Так, зарплата вчителя буде безпосередньо залежати від кількості учнів у закладі.

Таким чином уряд прагне позбутись ситуації, коли школам, в яких навчається багато дітей, видають на забезпечення освітнього процесу менше грошей, ніж потрібно. Джерело

Так, 27 листопада уряд перерозподілив 171,1 мільйонів гривень на зарплати для вчителів і направив 326 млн гривень на дофінансування медичної субвенції, насамперед – на виплату заборгованості по заробітній платі лікарів.

У Кабміні наголосили, що роблять все можливе для того, аби запобігти місцевій владі накопичувати такі борги в майбутньому.

Читайте також: 4 грудня – яке свято та чого не можна робити. Іменини, заборони та прикмети

“Ситуацію, коли через неефективний розподіл державних субвенцій місцевими властями вчителі і лікарі не отримують заробітну плату, вважаю неприйнятним.

Тому в 2020 році почне працювати принцип “гроші ходять за школярем”. Це означає, що кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів.

Відповідно не буде ситуацій, коли розраховується менше ніж насправді кількість учнів, а вчитель недоотримує чесно зароблені гроші”, – прокоментував рішення прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Варто нагадати, що нова редакція закону “Про освіту” передбачає підвищення посадового окладу педагогічного працівника до трьох мінімальних заробітних плат до 2023 року поетапно.

Одна мінімальна зарплата зараз – 3723 гривні. Наразі оклад педагога залежить від категорії.

facebook