fbpx

Сьогодні – Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів: рятуємо планету! Бо страшніше від слова “вірус” звучить фраза “Жоден з виготовлеих за весь час їх існування пакетів ще не розклався і не щез з Землі”

3 липня вважається Міжнародним днем ​​відмови від поліетилену. В цей день у багатьох країнах світу, в тому числі в Україні, пропонується відмовитися від його використання. Як ви думаєте, як часто ми використовуємо поліетиленові пакети? Уявляєте, щодня, по кілька разів на день! У супермаркеті, на ринку, в аптеці ми купуємо кілька пакетів, не замислюючись про наслідки.

3 липня святкують Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів, які завдають колосального збитку всій живій природі. Ви тільки послухайте, який вплив на планету надає один поліетиленовий пакет і як ми можемо вплинути на ситуацію.

Чи багато хто з нас думають про те, який внесок вони щодня вносять в наш світ? Безумовно, багато хто відповість: «Так, ми робимо все можливе!». Але «робити все можливе» – поняття розтяжне.

Давайте мислити ширше. Наша планета потерпає не тільки від сміття, яке залишають після себе люди, а й від зовнішніх чинників: продуктів, предметів, матеріалів. Сьогодні ми торкнемося з вами теми використання поліетиленових пакетів в повсякденному житті.

3 липня вважається Міжнародним днем ​​відмови від поліетилену. В цей день у багатьох країнах світу, в тому числі в Україні, пропонується відмовитися від його використання. Як ви думаєте, як часто ми використовуємо поліетиленові пакети? Уявляєте, щодня, по кілька разів на день! У супермаркеті, на ринку, в аптеці ми купуємо кілька пакетів, не замислюючись про наслідки.

Після ми приходимо додому і куди їх відправляємо? Більшість, на жаль, в сміття. А після – на смітник, де вони розкладаються більше 150 років, отруюючи при цьому навколишнє середовище. Термін, протягом якого вони будуть приносити шкоду – в 2,5 мільйона разів довше того терміну, який приніс користь!

Щомісяця в Україну завозиться більше 10 тисяч тонн ПЕТ гранул, з яких роблять різні пластикові вироби. Однак, переробні потужності не можуть впоратися з такою кількістю матеріалу, тому від нього позбавляються, відправивши його на звалища і в лісосмуги, де він неквапливо гниє і розкладається на дрібні частинки. Мікрочастинки стають кормом для тварин, птахів і ссавців, від чого вони починають гинути…

За даними ООН, щорічно в світі використовують 5 трильйонів поліетиленових пакетів. При цьому, щороку в океан потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, в тому числі і пакетів. Морські мешканці ковтають шматочки пластику, що призводить до зникнення риб і тварин.

Україна потопає в звалищах сміття, яке негативно впливає на здоров’я людей, а також забирає життя тварин, птахів і риб. Висоту клоак, на яких сьогодні накопичилося понад 12,5 млрд тонн відходів, можна візуально представити у вигляді найвищої гори в Україні – Говерли! В Україні переробляється лише 3% відходів (для порівняння, в Швеції – 98%). Безумовно, це мізерний відсоток для процвітання нашої країни.

Акція «День без поліетилену» – відмінний привід додати «життя» нашому рідного краю, і планеті в цілому.

Приєднатися до акції зможуть як звичайні люди, так і громадські організації, заклади, супермаркети, магазини, ринки і так далі.

Більш того, великий асортимент альтернативних варіантів заміни поліетиленових пакетів не може не радувати. На заміну прийшли еко-сумки, паперові пакети, або всіма давно забуті авоськи, які призначені для багаторазового використання. Багато всесвітньо відомих дизайнерів поповнили свої колекції широким вибором модних «сумочок», тому будьте готові витратити енну кількість часу на вибір нового «пакетика».

Якщо підходити до цього питання усвідомлено і відповідально, уявіть, як ми допоможемо нашій планеті, відмовляючись від поліетилену, скільки життів ми врятуємо і як покращиться якість нашого з вами буття!

При зменшенні використання поліетилену до мінімуму, або відмови від нього зовсім, значно зменшиться відсоток пожеж в лісах, зникнення тварин і забруднення повітря навколишнього середовища.

Не залишайтеся байдужими і приєднуйтесь до всесвітньої акції «День без поліетилену» разом з нами!

Джерело

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, lookbio

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page