fbpx

Сьогодні ми стали на крок ближче до ЄС. Народ України об’єднаний цією метою, – усі подробиці

Сьогодні ми стали на крок ближче до ЄС. Народ України об’єднаний цією метою, – усі подробиці

Президент України Володимир Зеленський 18 квітня передав главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для членства України в ЄС.

Нагадаємо, що цю анкету-опитувальник 8 квітня Зеленському передала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час свого візиту до Києва.

Тоді Урсула фон дер Ляєн сказала, що бажано, аби Україна заповнила цей опитувальник за кілька тижнів, хоч зазвичай цей процес триває роками. Зеленський відповів, що “ми за тиждень на все відповімо”.

Фактично, так і сталося. 17 квітня анкета була вже повністю заповнена. Відповіді на опитувальник для членства України в ЄС помістились у 2 томи.

Глава держави зауважив, що передача заповненого опитувальника – це формальний крок України на шляху до Європейського Союзу, оскільки ментально та географічно українці й так перебувають у Європі.

Він додав, що вступ нашої держави до ЄС відбувається в дуже трагічний час, коли багато українців, які сповідують європейські цінності, втрачають життя.

“Однак народ України об’єднаний цією метою – відчувати себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу”,
– сказав президент.

Він подякував своїй команді, яка швидко відповіла на усі запитання в опитувальнику, а також членам Євросоюзу, які дають змогу Україні пройти процедуру вступу в ЄС за пришвидшеною процедурою.

“Це важливий сигнал. Ми віримо, що здобудемо підтримку й станемо кандидатом на вступ. Після цього розпочнеться наступний, фінальний етап. Дуже віримо, що ця процедура відбудеться в найближчі тижні й що вона буде позитивною для історії нашого народу, зважаючи на ціну, яку він заплатив на шляху до незалежності й демократії”,
– сказав Зеленський.

Окремо він подякував й главі представництва ЄС в Україні Матті Маасікасу, який наразі перебуває в Києві. Передавши йому 2 томи заповненого опитувальника Зеленський пожартував, що це “важка відповідальність”, на що Маасікас з усмішкою кивнув головою

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page