Домашні тварини позитивно впливають на здоров’я людей, заявив в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.
“Спілкування з тваринами буквально покращує настрій і робить нас щасливішими. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівня гормонів окситоцину і нейромедіатора серотоніна, що разом забезпечують поява відчуття щастя.
Крім того, в деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, сприяє зниженню артеріального тиску і зменшення частоти серцебиття”, – розповідає глава МОЗ.
Супрун нагадала про термін “анімотерапія”, яку застосовують в медицині і реабілітації для поліпшення психічного і фізичного здоров’я.
“Для дітей з аутизмом терапія з тваринами працює як своєрідний соціальний каталізатор. Наприклад, собаки допомагають справлятися з недоліком сенсорної та емоційної обізнаності і викликати реакцію у дітей з низьким сенсорним і емоційним рівнем збудження.
Таким чином, діти схильні більше взаємодіяти і використовувати мову. Позитивно впливають на соціальну поведінку дітей і морські свинки”, – підкреслила Супрун.
Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗАБИРАЮТЬ СУБСИДІЮ
За її словами, тварини мають позитивний вплив на серце людини. На думку дослідників, власники собак і кішок мають менший ризик виникнення серцево-судинних захворювань.
“У лікарнях використовують пет-терапію для пацієнтів, які проходять курси лікування і реабілітації, що пов’язані з сильним стресом. Наприклад, після пережитого стихійного лиха.
Взаємодія з тваринами застосовують навіть для військових, які страждають ПТСР (посттравматичний стресовий розлад )”, – зазначила Супрун.
У той же час вона зазначила, що для встановлення ефективності лікування симптомів такого розладу ще необхідні додаткові дослідження.
Джерело.