fbpx
Суспільство
Супрун розповіла, скільки заробляють сімейні лікарі

Сімейні лікарі в Україні станом на 2019 рік отримують середню зарплату від 15 000 до 25 000 гривень. В. о Міністра охорони Здоров’я Уляна Супрун повідала про це в інтерв’ю. Джерело

“На рівні сімейних лікарів первинної ланки – від 15-ти до 25-ти тисяч. Це в залежності від кількості пацієнтів і в якому місці, і від того, це педіатр або сімейний лікар, або терапевт”, – сказала глава Моз.

Чиновниця додала, що близько 80% українців вже обрали сімейного лікаря і залишилися повністю задоволені послугами. У цій заяві Супрун послалася на дослідження соціологічної групи «Рейтинг».

“Три чверті вже задоволені своїми лікарями”, – додала в.о. міністра.

Вона пов’язує збільшення заробітної плати з впровадженням нових правил оплати, коли людина вибирає свого сімейного лікаря сам.

“У тих лікарів, які насправді є хорошими лікарями, багато пацієнтів, за кожного пацієнта вони отримують кошти, і врешті вони мають новий трудовий договір зі своїм медичним закладом.

Вони вже не прив’язані до тарифної сітки. І за кожного пацієнта отримують якусь частину грошей”, – пояснила Супрун.

Читайте також: На українських водіїв чекають серйозні зміни: має бути лише один документ

Як повідомлялося, Національна служба здоров’я України під час третьої хвилі підписання договорів з медичними закладами первинної медичної допомоги отримала від них 1207 заявок.

Тільки 10 заявок були відхилені через невідповідність вимогам.

За підсумками “першої” і “другої хвилі” укладення договорів НСЗУ уклала договори з 623 медичними закладами первинної медичної допомоги, 85 і яких – приватні, і виплатила їм 2,45 млрд грн. по системі “гроші йдуть за пацієнтом”.