fbpx
Україна
Це останнє чого він хоче: політолог Максим Джигун розповів, чого прагне та боїться Лукашенко, та чи чекати українцям наступу з Білорусі

Це останнє чого він хоче: політолог Максим Джигун розповів, чого прагне та боїться Лукашенко, та чи чекати українцям наступу з Білорусі

Попри те, що з самого початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Білорусь була майданчиком для мобілізації російських військ та запуску ракет, вступати у війну Олександр Лукашенко не поспішав.

Про те, чому Лукашенко максимально намагається тягнути час та не готовий офіційно воювати проти України – ексклюзивно сайту 24 каналу розповів політолог, співзасновник консалтингової компанії Good Politics Максим Джигун.

Лукашенко боїться втратити владу.

Зараз Білорусь зосередила на кордоні з Україною до 7 батальйонів. У прикордонних районах проводять додаткові заходи з інженерного обладнання пунктів пропуску й розгортають додаткові засоби радіоелектронної боротьби. Втім, вступати у повномасштабну війну Лукашенко не поспішає, хоча Путін всіма силами намагається залучити білоруську армію.

Максим Джигун зазначив, що позиція Лукашенка у цій ситуації не може бути схвальною, тому що вступ білоруської армії до війни з Україною рано чи пізно призведе до повалення диктаторського режиму.

Єдина сила, на яку зараз опирається Лукашенко задля збереження своєї абсолютно нелегітимної влади, – це військові, які можуть задавлювати мітинги, протести та які будуть оберігати Лукашенка у разі нападу з боку Росії.

Останнє, чого хоче Лукашенко – це вступати у війну

Політолог нагадав, що зараз відносини між Лукашенком і Путіним – не найкращі. Путін давно думає про те, щоб поставити у Білорусі більш передбачуваного керівника, який був би максимально лояльним та виконував усі його забаганки.

“Разом з тим, ми розуміємо, що якщо білоруська армія вступить у війну, шансів у неї на успіх немає і повернуться вони назад до Білорусі у пакетах, а Лукашенку більше не буде, на що опиратися. Зараз головне завдання Лукашенка – якомога довше розтягнути час цього “навчання”, підготовки до війни, розконсервації техніки. Тобто максимально тягнути час в надії на те, що ЗСУ підуть у контрнаступ і ця війна закінчиться”, – пояснив політолог.

Джигун впевнений, що останнє, що зараз в інтересах Лукашенка – це вступ білоруської армії до війни з Україною. Так, вони дають свою територію як плацдарм для російської армії, звідти запускаються ракети, перекидається техніка, але безпосередньої участі солдатів у цій війні Лукашенко не хотів би.

Фото – скріншот з відео