fbpx

“Це удар в спину”: Угорщина жopcткo розкритикувала новий закон України про освіту

Раніше стурбованість прийнятим Верховною Радою законом про освіту вже висловила Румунія, повідомляє «Сегодня».

Уряд Угорщини висловило рішучий протест проти нового закону “Про освіту”, прийнятого Верховною Радою у вівторок. Про це йдеться в заяві глави МЗС країни на урядовому порталі Угорщини.

“Україна вдарила Угорщину в спину, внісши поправки в закон про освіту, який сильно порушує права угорської меншини”, – сказав міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сіджарто угорському інформаційному агентству MTI з Таллінна, де він знаходиться на неофіційній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

Міністр Сіджарто зазначив, що, на його думку, однією з найбільш важливих тем на порядку денному зустрічі міністрів були поправки в закон України про освіту, який був прийнятий в новій редакції на цьому тижні.

“Ми вважаємо ганебним, що зміни сильно порушують права угорської меншини, і ганебно, що країна, яка прагне розвивати дедалі тісніші відносини з Європейським союзом, прийняла рішення, яке повністю суперечить європейським цінностям.

Неприпустимо, що Україна позбавила угорців права здобувати освіту рідною мовою в школах і університетах і залишила їм можливість зробити це в дитячих садах і початкових класах “, – сказав міністр закордонних справ Угорщини.

Читайте також: ПАСАЖИР ПOБUВ ВОДІЯ ТРОЛЕЙБУСА ЧЕРЕЗ НЕПЕРЕДБАЧЕНУ ЗУПИНКУ

За його словами, цей закон ставить під загрозу діяльність більшості шкіл Закарпаття.

“Рішення України не тільки порушує інтереси 150-тисячного угорської меншини, а й для України ігнорування міжнародних зобов’язань також суперечить європейським цінностям.

Відповідно, угорський уряд буде активізуватися на всіх можливих європейських форумах, щоб нові правила не вступили в силу”, – додав Сіджарто.

Глава МЗС Угорщини підкреслив, що це рішення було особливо недружелюбно по відношенню до Угорщини, враховуючи той факт, що в останні місяці Будапешт кілька разів роз’яснював української адміністрації, що поправка є сильним порушенням угорських інтересів, але Київ все одно її прийняв.

“Це було зроблено, незважаючи на те, що в останні роки Угорщина надала Україні кілька форм допомоги, які мали принципове значення в процесі європейської інтеграції, а також для беопасності і соціальної ситуації в Україні”, – сказав він.

“Ми були найгучнішими прихильниками безвізового режиму для громадян України, ми першими ратифікували угоду про асоціацію між ЄС і Україною, ми транспортуємо природний газ в Україну через Угорщину.

Ми надали Україні 600 мільйонів форинтів в гуманітарної допомоги та забезпечили вільний відпочинок в Угорщині для 2600 українських дітей протягом останніх трьох років.

Відповідно, рішення про політику в галузі освіти України можна розглядати тільки як удар в спину Угорщини та угорському народу “, – підсумував Сіджарто.

Раніше стурбованість прийнятим Верховною Радою законом про освіту вже висловила Румунія.
Як відомо, 5 вересня Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №3491-д “Про освіту”.

За документ проголосували 255 парламентаріїв.

You cannot copy content of this page