fbpx
Економіка
Ціни на алкоголь в Україні піднімуть до рівня ЄС

За вимогою ЄС в Україні найближчим часом можуть вирости мінімальні ціни на алкоголь.

До 2026 року ціни ни алкоголь і тютюн будуть рости постійно, – про це пише УНН.

“Горілка подорожчає на 12%, вина – десь на 8-24%, і на 7% або 6% коньяки і бренді. Але це пов’язано не тільки з недавнім рішенням МЕРТ про підвищення МРЦ на алкоголь.

Справа в тому, що Україна уклала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Згідно з документом, Україна станом на 1 січня 2026 року зобов’язана привести ціни на алкоголь та тютюн до європейського рівня.

Робиться це з метою, щоб побороти контрафакт. На це нам ЄС дав 10 років”, – пояснив економічний експерт Олександр Охріменко.

Ціни на алкоголь почали рости ще 2014 року. Вони будуть підвищуватися кожного року. Експерт зазначив, що алкоголь може подорожчати вже восени.

Читайте також: НА ТРАСІ КИЇВ-ЖИТОМИР ВИБУХНУЛА ЗАПРАВКА: З’ЯВИЛОСЯ ЯСКРАВЕ ВІДЕО

“Відбулося зростання складових ціни на алкоголь через подорожчання компонентів виробництва, зокрема цін на спирт, тару, комплектуючі.

Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв та потребує корегування”, – обґрунтували в МЕРТ .

В Україні ціни на горілчані вироби зберігають стабільність з листопада минулого року. Саме тоді уряд в останній раз переглянув МРЦ на алкоголь, привівши їх у відповідність зі ставками акцизних зборів.

Загалом, підвищення мінімальної ціни на алкоголь завжди є наслідком податкового навантаження на виробників алкогольної продукції.

“В ідеалі, підвищення МРЦ на алкогольні вироби має відбуватися відразу, як тільки змінюється ціна спирту і ростуть акцизні ставки”, – зауважила глава ради директорів Beverage Trading Company Ольга Івушкіна.

facebook