fbpx
життєві історії
Ти повинна все встигати, Руслано! Мені за твої “дві ліві руки” дуже соромно перед зятем. Що він подумає? Правильно! Що мама так навчила. Поки діти сплять, ти повинна їсти смачно приготувати, в хаті навести чистоту, і з усмішкою Бориса з роботи зустріти. Не будеш його шанувати, залишишся на старість літ одна

Ти повинна все встигати, Руслано! Мені за твої “дві ліві руки” дуже соромно перед зятем. Що він подумає? Правильно! Що мама так навчила. Поки діти сплять, ти повинна їсти смачно приготувати, в хаті навести чистоту, і з усмішкою Бориса з роботи зустріти. Не будеш його шанувати, залишишся на старість літ одна.

Мене звати Борис. У мене з моєю тещею, Василиною Федорівною, чудові стосунки.

Дзвоню я їй недавно і говорю:

– Дорога моя, Василина Федорівна, теща моя кохана! Я прошу вас, приїжджайте до мене якнайшвидше! Я просто не можу так жити! Знову у Руслани заскоки. Вона знову почала годувати нас усіх капустою, бананами та яблучками. Вона не відпускає мене на рибалку, з чоловіками піти у гараж не дозволяє. Та й дітей уже замучила своїм суворим вихованням. Загалом, робіть щось!

– Що вже так усе погано? – Запитала мене теща. — Ех, Борисе, у мене ж так багато справ на городі! Ну, гаразд я поки що чоловіка самого на господарстві залишу і через кілька днів “прилечу”! Тримайся!

– Тільки треба щось вигадати, щоб пояснити ваш терміновий переїзд. Начебто б ви нічого не знали і я вас ні про що не просив.

– Я щось придумаю по дорозі. Загалом, потерпи трохи! Зачекай на мене!

Я любив свою тещу. Хоча коли я з нею познайомився, я її дуже боявся. Справа в тому, що моя теща – жінка дуже велика, але вона дуже добра.

Коли я з нею познайомився, то вперше вона подивилася на мене дуже своєрідним поглядом і сказала:

– Що ж ти такий худенький? Просто як коник стрибунець! Тебе годувати і годувати треба! Буду тобі борщі варити зі сметанкою та пиріжки пекти!

Я одразу ж заспокоївся.

Моєї мами не стало, коли я ще був підлітком. А батькові я був не дуже потрібний. Я ріс сам собою. Потім я став студентом, одразу почав підробляти. Грошей постійно не вистачало, доводилося заощаджувати. Ось тому я був таким худеньким.

Після весілля з Русланою ми винайняли квартиру. Потім у нас з’явився син Ромчик. Я багато працював. Допомагала з дитиною Руслані її мама.

– Руслано, що це у тебе за такий безлад у квартирі?

– Я просто нічого не встигаю! А Борис мені не допомагає!

– А чому це він має тобі допомагати? Він же працює! А ти вдома сидиш у декреті! Я тобі з дитиною допомагаю. А ти маєш у квартирі порядок підтримувати, сама добре виглядати і вечеря має бути гарячою у тебе на столі для чоловіка.

– Це за ваших часів треба було так робити! А зараз інші часи!

– Та завжди треба поважати працюючого чоловіка! А зараз вам набагато легше! У вас стільки побутової техніки! Тільки пальчиком натискай, і ця техніка за вас все робитиме. Так що вперед!

Потім мій батько одружився і поїхав жити зі своєю дружиною до іншого міста. А я переїхав зі своєю родиною до його квартири. Потім у нас народився ще син Данило. А Руслана попросила мене знайти собі підробіток, щоби було більше грошей.

– Та скільки тобі грошей треба? Тобі що діаманти потрібні? Адже Борис і так нормально заробляє. Навіщо ти змушуєш чоловіка ще на одну роботу влаштовуватися? Ти що з нього зробити хочеш? Він і так сильно втомлюється!

– Мамо, не втручайся! Ти мусиш мене шкодувати і допомагати мені. А ти Борису співчуваєш!

– У твого чоловіка має бути хобі! Він має розслаблятися! Йому це потрібно.

Я знайшов собі хобі. Моїм хобі стала рибалка. Я був дуже щасливим рибалкою. А коли я зміг купити собі автівку, то почав їздити на рибалку частіше. Руслані це дуже не подобалося.

Потім батьки Руслани пішли на пенсію. Вони продали свою квартиру і поїхали жити в село. Вони там купили собі гарний будинок із великим городом. Щоразу, коли теща приїжджала до нас у гості, для мене це було просто справжнє свято. Вона постійно захищалася за мене та наших дітей.

– А що ти за такий дивний суп зварила? Що це таке? Що це за суп із капусти? Руслано, якщо у тебе проблеми з вагою, то чому від цього мають потерпати твій чоловік та твої діти? Сама їж таку їжу! Борисе, де твоя рибка? Я так за рибкою твоєю скучила! Що таке? Руслана тебе на рибалку не відпускає? А ти чому не покажеш, де раки зимують?

– Та якось я не можу так! Жаль мені Руслану!

– Жаль? А ось вона тебе взагалі не шкодує. Ти ось знову на коника стрибунця став схожий! І діти такого ж синього кольору! Так, Руслано, швидко діставай м’ясо з холодильника, роби фарш! Будемо котлети смажити, і картоплю сідай чистити! Будемо фрі робити! Розслабилася без мене тут!

Руслана рахувала дні, коли мама поїде. А я так радів тому, коли теща була поруч із нами. Я часто на рибалку їздив. А коли повертався додому, у хаті пахло неймовірно смачним борщем та моїми улюбленими пиріжками з капустою.

З тещею було дуже весело. Вона мала дуже своєрідне почуття гумору.

А Руслана тим часом тішилася, коли проводжала маму на автобус.

– Нарешті, все це закінчиться! Як же мені важко даються ці ні. Все я роблю не так: не те говорю, не так їсти готую. А тобі самому дуже подобається суп із капусти, правда, Борисе?

– Та я на нього дивитися не можу!

– Ах ти!

З того часу минуло пів року і ось Руслана почала знову годувати нас цим супом. Вона знову перестала мене пускати на рибалку та в гараж до мужиків. Вона вимагала, щоб я постійно сидів удома, все фарбував та ремонтував. Я став сумним, і діти теж дуже сумували за своєю бабусею.

– Борисе, халепа яка! Мама приїжджає! Що вона у нас забула? Адже зараз так багато роботи на городі! А вона вирішила, що обов’язково має приїхати до нас! – Сказала засмучено моя дружина.

А мені так тепло на душі стало! Я мало до стелі від радості не стрибав, але намагався поводитися стримано: щоб Руслану не розлютити і вона нічого не запідозрила.

Я, звичайно, поїхав зустрічати тещу на вокзал. Я щиро обійняв її і поцілував. Я був просто щасливий! Але стримував себе як міг. Руслана цього не схвалила б.

– А ти часом свіжої рибки не наловив? Я так за не нею скучила! У нас такої рибки немає! Ти обов’язково з’їзди на рибалку і налови для мене рибки! Руслано, я щось не зрозуміла, а чому у квартирі такий бардак? Діти у дитячому садку, а ти весь день дома сидиш! Чи ти від цього супу із капусти так ослабла, що навіть у квартирі нормально прибрати не можеш?

Я щасливий поїхав на рибалку, а теща взялася за свою доньку.

– Мамо, я взагалі не зрозумію, що відбувається! Ти чому постійно борониш Бориса, а не мене? Я ж твоя дочка!

– Ну, по-перше, я тебе завжди лаю по ділу! Ти сидиш дома, а у квартирі в тебе безлад. А по-друге, чоловіка треба берегти! А інакше на старості ти будеш одна! У мене знаєш, скільки подружок і всі вони самотні. І в цьому винні вони самі! Вони своїх чоловіків зовсім не берегли. А тепер що? Жаліють!

А твій батько так чудово виглядає! Адже йому вже 70 років, а він міцний і здоровий. А чому? А тому, що я ніколи його не змушувала нервувати і завжди його берегла! А чоловік у тебе такий гарний і батько він чудовий. І заробляє добре, та не гуляє. Зарплату тобі всю віддає! Що тобі ще треба? Він повинен мати хобі, мати можливість розслабитися і він тоді тебе любитиме ще більше! Як ти цього не розумієш?

За два тижні теща виїжджала. Це мене дуже засмутило. Я засумував, а теща підійшла до мене, сіла на диван, коли Руслана була у ванній і сказала:

– Не хвилюйся, Борисе, я провела виховну бесіду з Русланою. Вона тепер себе інакше вестиме. А якщо знову годуватиме тебе та онуків моїх цим неприємним супом, то ти одразу мені телефонуй. Я примчусь до тебе на допомогу. А ще в мене для тебе хороша новина є. У мене за два місяці відпустка буде. Чекайте!

Як же я зрадів, почувши цю чудову новину. Як же мені пощастило, що в мене така чудова теща!

Хіба ні? Що скажете?

Фото ілюстративне