fbpx
Світ
У Болгарії українці не хочуть виселятися з приморських готелів: МЗС пропонує рішення

Болгарія більше не пропонуватиме українським біженцям проживання в готелях першої лінії на Чорному морі.

У Болгарії українців, які втекли від війни, виселяють із комфортабельних готелів на Чорноморському узбережжі.

Про це повідомляє болгарська агенція ВТА.

Всі українці, яких наразі розміщують у готелях на Чорноморському узбережжі та яким нема де зупинитися, будуть тимчасово розміщені в буферних центрах у Сарафово та Єлхово, на південному сході Болгарії.

Болгарський уряд пояснює, що країна більше не може пропонувати проживання в готелях першої лінії на Чорному морі: “На самому початку цей захід був заявлений, як тимчасовий, і мав на меті дати час біженцям відновитися та стати на ноги”.

“Як розвиватиметься ситуація далі, залежить від української громади в Болгарії”, — зазначила болгарська віцепрем’єрка Калина Константинова.

Повідомляється, що українці саботували зусилля уряду з переселення їх із приморських готелів до державних баз відпочинку на гірських курортах вглиб країни.

У виданні повідомили, що від початку війни цієї країни в’їхали майже 300 тисяч українців, понад 110 тисяч зареєструвалися для тимчасового захисту.

Своєю чергою речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у коментарі УНН запевнив, що українці матимуть змогу і надалі безоплатно проживати в гуртожитках, волонтерських центрах.

“У зв’язку із початком туристичного сезону уряд Болгарії ухвалив рішення про переселення українських тимчасово переміщених осіб з готелів на узбережжі Чорного моря до альтернативних місць. Наші громадяни матимуть змогу і надалі безоплатно проживати в гуртожитках, волонтерських центрах та інших облаштованих місцях”, – сказав Ніколенко.

За його словами, тим українцям, які вирішили залишитися в туристичних готелях, запропонують пільгові умови оплати вартості проживання.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.