fbpx
Світ
У Британії почався експеримент з чотириденним робочим тижнем: як це працюватиме

У Великій Британії 3000 працівників із 70 британських компаній стали учасниками масштабного експерименту чотириденного робочого тижня.

Учасники повинні будуть працюватиме за принципом 100–80–100. За ними зберігається 100% заробітної плати, працюють вони лише 80% часу, але продуктивність мають зберігати на рівні 100%. Загалом експеримент триватиме пів року. Про це пише The Guardian.

Організовують проєкт 4 Day Week Global разом з аналітичним центром Autonomy, компанією 4 Day Week, дослідниками з Кембриджського й Оксфордського університетів, а також Бостонським коледжом.

У пілотному експерименті беруть участь 3000 співробітників із 70 компаній Великої Британії. Серед учасників як лондонські представники, так і компанії з інших міст країни.

Дослідники будуть взаємодіяти з кожною компанією, що бере участь в експерименті, щоб виміряти вплив на продуктивність бізнесу та добробут працівників. Крім того, аналізуватимуть вплив на навколишнє середовище та гендерну рівність.

“Коли я вперше почув, що ми будемо працювати менше годин з тією ж зарплатою, я подумав: “Де ж пастка?”. Зазвичай я настільки виснажений роботою, що не маю сил, тому сподіваюся, що додатковий час для відпочинку додасть мені енергії”, – каже один з учасників.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.