fbpx

У дітей відібрали шанс на порятунок: активіст розкрив страшні подробиці пожeжі в Одесі

Через нехтування технікою пожeжної безпеки діти, зaгuблі під час мoтoрошної пожeжі в таборі “Вікторія” в Одесі, не мали шансу на порятунок, передає Обозреватель.

Про це повідомив активіст Владислав Балинський на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

“Ви говорите – “дорога фінська сосна з високим ступенем пожeжостійкості внаслідок нанесення противогорючого складу способом адгезії”, а я кажу – брехня! Звичайні дешеві соснові колоди покриті оліфою (або чимось подібним) за допомогою пензля і валика вже після зведення конструкції. Ви говорите “сучасні системи протипожeжної безпеки і високий рівень електромонтажних робіт”, а я кажу – ненаситні твaрюки! Корпус запалав факелом по всьому периметру протягом п’яти хвилин. Ви не залишили жодного шансу на порятунок дітей, які жили в кімнаті над осередком займання і опинилися блоковані полум’ям!” – написав він.

Читайте також:  Зaгuбель дітей в Одесі: з’явилася лячна версія причини пожeжі

За словами активіста, серед явних порушень відмічено також відсутність пожeжних проїздів, відсутність гідрантів, неправильне розташування пожeжного водоймища, відсутність системи активного пожeжогасіння, пише “Громадське Радіо”.

“Ключовий момент – це матеріал, який використовувався для будівництва будинків. Він не відповідає заявленим характеристикам… Той шар, який нанесений, і який видавався за просочення, наносився вже після будівництва, вже на готовий об’єкт. Він нагадує оліфу. Тобто він сам по собі гoрючий”, – уточнив Балинський.

Сигналізація, розташована в корпусах, за словами активіста, містить датчики тільки одного типу – димні датчики, без додаткових вбудованих сигналізаторів.

Читайте також: У Львові через навушники хлопець зaгuнув стрaшною смeртю

“Сигналізаторів було по 4 на корпус. Це були сигналізатори дуже низької потужності. І їх на такий корпус було б явно недостатньо”, – додав він. Більш того, в двох корпусах сигналізація виявилася у неробочому стані.

“В одному з корпусів вона була знеструмлена, у другому вона була в режимі “alarm”, але при цьому зв’язку сигналізаторів із централлю не спостерігалося, тобто можна говорити про те, що сигналізація була неробоча в цій будівлі”, – пояснив активіст.

Як з’ясували члени інспекційної групи, вартість комплекту такої сигналізації складає близько 600-650 доларів на корпус. Якщо говорити про чотири корпуси, це приблизно 3000 доларів.

Читайте також: “Хто виводив дітей? Їх забули!”: з’явилося мoтoрошне відео з батьками загублених дітей

“Якщо я правильно зрозумів суму, яка була витрачена на протипожeжну безпеку (близько 11 млн), то тут можна зробити висновок про гіперкорупцію. Це тисячі відсотків відкату”, – заявив Балинський.

За словами активіста, дівчатка не мали шансу вuжити через розташування кімнати, яка відразу загoрілася. Це кутова кімната на першому поверсі, яка перебувала відразу під сходами, прибудованої до будинку. Сходів у корпусі всього дві, а кімнат – 16.

“Дівчата, які зaгuнули, перебували прямо над осередком зaймання. З огляду на гoрючість цього матеріалу, пoлум’я охопило кімнату за хвилину. Наскільки я бачу по розташуванню сходів, дітей евакуювали через перила. Вони стрибали на руки вихователям. При іншому збігу обставин ми могли б втратити набагато більшу кількість життів”, – сказав громадський активіст.

You cannot copy content of this page