fbpx

У Карпатах побачили дивне явище в небі (фото)

Користувачі мережі пишуть, що це брокенський привид.

Мандрівниця з Калуша Наталія Щербій побачила на горі Петрос (Картпати) дивне атмосферне явище: сферу, в центрі якої вимальовується силует людини.

Користувачі мережі пишуть, що, швидше за все, це оптична ілюзія, але деякі користувачі впевнені – дівчина зняла на камеру брокенський привид (або гірський привид: тінь спостерігача на поверхні хмар (туману) в напрямку, протилежному Сонцю).

Брокненський привид – оптичне явище в атмосфері, яке спостерігається в горах, коли сходить чи заходить сонце. Таке явище пояснюється тим, що тінь людини чи предмета відбивається на небі, наче на екрані.

Читайте також: ЛІКАР ДВІЧІ ПOБUВ ОДНУ І ТУ САМУ ЖІНКУ: СПОЧАТКУ В КЛУБІ, ПОТІМ В МЕДЗАКЛАДІ

Таке побачити можна тільки тоді, коли є невеликий туман і сонце стоїть низько, а небо при цьому, з протилежного боку від сонця, закрите густою хмарою.

Тінь від предмета падає на далеку хмару, наче на далеку стіну, і тому виходить величезною. А райдужне сяйво навколо утворюється тому, що сонячні промені відхиляються і заломлюються в найдрібніших краплинках вологи, з яких складається туман.

Це явище було описане в 18 ст. й назване “Брокненським привидом”. В честь гори Брокнен в Гарді ( Німеччина), де це явище дуже часто спостерігається.

Джерело.

You cannot copy content of this page