fbpx

У Києві трирічна дівчинка потрапила до реанімації після свята з аніматорами

Вчора, трирічна дитина зламала руку і потрапила до лікарні після дня народження у дитячому розважальному центрі Києва.

Батько дівчинки розповів ТСН.uа, що на честь триріччя дочки замовили дитяче свято в торговому центрі “Dream Town” і купили послуги анімації, які, за його словами, передбачали “спеціально навченого аніматора-педагога”, який повинен брати участь із дітьми в конкурсах і дивитися за ними.

“За умовами цієї послуги , за великим рахунком, бути присутнім я і не міг. Тому що, атракціони винятково дитячі і перебувати там можуть тільки діти і персонал, який обслуговує. І все, через 20 хвилин мені принесли дитину в непритомному стані з больовим шоком.

У дитини перелом зі зміщенням. Сьогодні о другій годині ночі нас тільки виписали з реанімації, сама операція тривала 2,5 години”, – розповідає батько Антон.

Він також додав, що на території всього Dream Land, територія якого 7 тисяч кв. м, немає травматології.

“Коли у дитини закочуються очі, вона непритомніє і рука у неї викручена в інший бік і кістка стирчить, а мені приносять лід з бару і бинти – це неадекватно.

Я виходжу потім зі своєю дитиною, а в неї просто закочуються очі і вона непритомніє. І тут починається на мене фізичний вплив від персоналу і охорони, що вони нас не випустять, поки ми їм не здамо ключі від шафи, де всі взуття залишають”, – сказав Антон.

Батько постраждалої дівчинки вирішив не чекати на швидку допомогу і повіз дитину до лікарні сам. Пізніше він повернувся до торгового центру, але вже з поліцейськими.

“Ми стоїмо вчотирьох, а вони просто з рук починають виривати ці квитанції і розповідати про те, що, мовляв, дайте нам чек і ми відшкодуємо вам зараз ті 210 грн за дитячий татуаж, який не встигли зробити”, – розповів Антон.

Батько дитини також написав заяву до поліції за статтею 367 “Службова недбалість” і справу було оформлено саме по ній.

“Вчора шестеро людей проводили дитині операцію, її вводили в наркоз. І коли я усвідомлюю ризики введення в медикаментозний сон трирічної дитини, а вони мені кажуть: “Поверніть мені ключик”.

Не те, щоб я не хотів його повертати, але коли все сталося, я з дитиною вибіг, а ключ кинув до машини. Не до того тоді було”, – каже Антон.

Читайте також: ЖІНКА, ЯКА ПОКИНУЛА В ЛІКАРНІ ОДНОРІЧНОГО СИНА, ВAГIТНA ЩЕ ОДНІЄЮ ДИТИНОЮ

Зараз постраждала дівчинка перебуває на стаціонарі в лікарні. Цієї ночі її виписали з реанімації. Через 5 днів їй повинні зробити рентген і якщо все мине успішно, то через 7 днів її випишуть.

“Але якщо невдало, то будуть знімати гіпс, знову ламати кістки і вже спицями відкритим методом збирати все. Їй робили операцію, тому що у неї перелом зі зміщенням в ліктьовому суглобі і трирічна дитина без наркозу цієї маніпуляції не витримає”, – додав батько.

Варто відзначити, що ТСН намагався зв’язатися з керівництвом Dream Land протягом всього дня. Але адміністратор так і не перетелефонував і відмовився коментувати інцидент.

Своєю чергою, юрист Юрій Білоконь розповів, хто у цій ситуації неправий і що робити у разі такого інциденту.

“Мабуть, почну з того, що люди, коли замовляють такого роду послугу, це майже те саме, що купувати товар. Ти розумієш ціну цього договору і його умови. Тому, коли люди здають дітей в подібні дитячі центри, де є аніматори, вони повинні розуміти не тільки умови щодо ціни, вони також повинні розуміти, що є правила – умови надання цієї послуги.

Як правило, такі дитячі центри вивішують правила поведінки на майданчику або в самому центрі в певних місцях, не можна сказати, що вони невидимі для споживача, або ці правила розташовані у визначеному місці на якийсь інформаційній дошці”, – розповів юрист.

Він також зазначив, що для початку треба зрозуміти, чи були розміщені ці правила поведінки на дитячому майданчику в дитячому центрі і зрозуміти зміст цих правил – це дуже важливо, оскільки саме виконавець цих послуг може поширювати правила, про які позивач може і не знати про те, що вони не несуть ніякої відповідальності за здоров’я дітей, тобто вони не перебувають під спостереженням.

“Те, що поліція порушила кримінальну справу, тому що внесла до відповідного реєстру злочину, це говорить про те, що цей випадок буде розслідуватися. Також поліція може досліджувати було обладнання сертифіковане чи ні, дотримувалися правила безпеки і як вони дотримувалися в принципі”, – говорить він.

За словами Білоконя, вся складність в тому, що законом це не регулюється і підприємство саме може вводити свої власні правила.

“І порушення може бути у тому, що вони не надавалися для ознайомлення батьків або вони перебували не в тому місці, де можна було уважно і детально ознайомитися споживачеві послуг. У цьому може бути порушення.

І дуже часто компанії таким чином зловживають, розміщуючи ці правила поведінки в недоступних місцях, або дрібним шрифтом. Звичайно, така поведінка особи, що надає послуги, є незаконною, дискримінаційною стосовно споживача”, – зазначив юрист.

Юрій Білоконь каже, що загалом, залежно від того, які були встановлені правила і чи були вони порушені виконавцем, можна говорити про службову недбалість, яка мала наслідки у вигляді заподіяної шкоди здоров’ю.

“Питання в тому, чи читав ти правила або не читав. Але в цьому випадку, якщо цього не було, якщо ці правила не були оприлюднені, розміщені, то, звичайно, йтиметься про заподіяння шкоди дитині та надання неякісних послуг з боку особи, яка такі послуги надавала.

Тоді суд має встановити, яким чином були поширені правила і яким чином вони були доведені до відома споживача. Це обов’язково”, – підкреслив юрист.

Читайте також: НА ЖИТОМИРЩИНІ ДІТЕЙ ВІДІБРАЛИ У БАТЬКІВ ЧЕРЕЗ ВЕГЕТАРІАНСТВО (ФОТО)

Юрист радить, в будь-якій подібній ситуації зберігати чек або квитанцію і обов’язково звертатися в поліцію.

“Чек є письмовим доказом того, що був укладений договір між позивачем та виконавцем послуг, це може бути скарга в “Книгу скарг”, яка фіксує той факт, що дійсно був, і те, що скаржник скаржиться на неякісні послуги.

І також необхідно повідомити в правоохоронні органи. Це повідомлення дасть можливість у майбутньому довести, що такий факт був і він дійсно мав місце й такі наслідки. А далі, це висновки медичних установ, вони можуть мати значення для кримінальної справи в частині кваліфікації цього злочину залежно від того.

Якою мірою тяжкості заподіяно шкоду і для цивільного застосування: відшкодування моральної шкоди та витрат, пов’язаних із лікуванням”, – зазначив Білоконь.

You cannot copy content of this page