fbpx

У Польщі вимагають звільнення спікера Сенату, який сказав: “Ми продовжуємо фінансувати злочинний режим, навіть проти намірів, який використовує виручені гроші на знищення невинних людей Україні. Перш за все, я б попросив пана Пенка вказати, які санкції ввела Польща”

У Польщі вимагають звільнення спікера Сенату Томаша Гродзького, який сказав:

“Ми продовжуємо фінансувати злочинний режим, навіть проти намірів, який використовує виручені гроші на знищення невинних людей Україні”.

Правляча польська партія “Право і Справедливість” розпочинає процедуру звільнення спікера Сенату Томаша Гродзького.

Як повідомляє видання Onet.pl, відповідну заяву сенатори мають подати на ім’я віце-спікера Марека Пенка.

Причиною скандалу стала відео звернення Томаша Гродзького до українського парламенту, оприлюднене на сайті Сенату.

У цьому зверненні спікер Сенату заявив про “фінансування Польщею злочинного режиму Путіна”.

“Санкції мають бути повними і жорстко запроваджені. Тому я мушу вибачитися за те, що деякі (польські) компанії ганебно продовжують свою діяльність у Росії, що тисячі вантажівок все ще їдуть через Польщу до Білорусі і далі, що уряд все ще імпортує російське вугілля та не в змозі заморозити активи. Таким чином, з неприпустимим лицемірством, ми продовжуємо фінансувати злочинний режим, навіть проти намірів, який використовує виручені гроші на знищення невинних людей в Україні”, – заявив він.

На цю заяву відразу відреагували у правлячій партії. Віце-спікер Сенату Марек Пенк зазначив, що такі твердження Гродського “є брехливими та спотворює позицію Польщі”. Він відразу анонсував збір підписів на відставку спікера.

Заступник глави Міністерства внутрішніх справ Польщі Мацей Вонсик наголосив, що спікером Сенату може бути представник опозиції та опонент уряду, але це не може бути “хтось, хто реалізує московський сценарій – сценарій розбіжності між Польщею та Україною”.

Натомість, сам Гродзькій зазначає, що не відрікається від своїх слів.

“Перш за все, я б попросив пана Пенка вказати, які санкції ввела Польща. Тут слід підкреслити, що не варто давати росіянам час на переказ грошей з Польщі, варто нарешті почати гальмувати імпорт російського вугілля, варто контролювати вантажівки, які проїжджають через Польщу до Білорусі”, – зазначив він.

Нагадаємо, що на відміну від Сейму, у Сенаті – верхній палаті польського парламенту – більшість має опозиція. Тому і спікером Сенату є представник опозиційної партії “Громадянська платформа”.

Наразі на полько-білоруському кордоні українські та польські активісти, що вимагають повної заборони торгівлі з РФ, блокують перетин кордону фурами із товарами, які прямують до Білорусі та Росії.

А раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Польща купує вугілля з окупованих українських територій, яке маркується як російське.

Згодом прем’єр Польщі Матеуш Моравецький закликав ЄС запровадити ембарго на ввезення російського вугілля.

Боже! Слава Україні і ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джелел, Ютуб

You cannot copy content of this page