fbpx

У Стамбулі стартував новий раунд переговорів України й РФ про припинення війни: Ердоган виступив із заявою. Усі подробиці

У вівторок, 29 березня, делегації України й Росії розпочали у турецькому Стамбулі перші за кілька тижнів переговори про завершення війни. Для Києва на них пріоритетом є припинення вогню і повне відведення російських військ, а Москва продовжує ставити ультиматуми про “демілітаризацію” сусідньої держави.

Перед зустріччю сторін виступив турецький лідер Раджеп Таїп Ердоган, заявивши, що продовження війни нікому не принесе користі. Ми стежимо за тим, як проходять переговори в Стамбулі. Пише obozrevatel

Вона проходить у палаці Долмабахче в Стамбулі. Українська делегація прибула туди раніше. За стіл перемовин сіли міністр оборони Олексій Резніков, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, голова фракції “Слуга народа” Давид Арахамія, нардеп Андрій Костін, народний депутат, співголова МФО “Кримська платформа” у парламенті Рустем Умєров і заступник міністра закордонних справ Микола Точицький.

Крім них, є ще представники, зокрема заступник глави ОПУ Кирило Тимошенко та ексзаступник міністра закордонних справ Олександр Чалий

Від російської сторони, серед інших, присутній радник глави РФ Володимир Мединський. Також на переговори прибув президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

“Продовження війни нікому не принесе користі. Відновлення миру піде на користь вашим країнам і всім іншим. Ви, як делегації, несете історичну відповідальність за рішення, ухвалені сьогодні”, – заявив турецький лідер на відкритті стамбульського раунду переговорів між Україною та РФ.

Додамо: на відміну від зустрічей на території Білорусі, у Стамбулі вона проходить під “наглядом” преси. Відомо, що на даху палацу Долмабахче перебувають снайпери.

Паралельно зустрічі за широким столом проходить раунд переговорів глав делегацій між Давидом Арахамією та Володимиром Мединським “про фундаментальні положення переговорного процесу”, повідомив Михайло Подоляк у Twitter.

Пізніше на проміжному брифінгу радник голови ОПУ заявив, що ключове питання на переговорах дня України – це договір про міжнародні гарантії безпеки для нашої країни.

“Саме з ним ми зможемо закінчити війну. Друге питання – припинення вогню, щоб вирішити всі гуманітарні проблеми”, – сказав Подоляк.

Надії на припинення вогню невеликі

Особисті розмови представників України та РФ спочатку планували на 28 березня, але потім перенесли. Росіяни вкотре продемонстрували свою поспішність – їхня делегація приземлилася в Стамбулі ще минулої ночі. Українська ж прилетіла пізніше, пояснивши це логістичними затримками.

Лідер Туреччини Ердоган напередодні провів телефонну розмову з главою РФ Володимиром Путіним. Він намагався позиціонувати свою країну як ключового посередника і закликав Кремль домовитися про припинення вогню.

Але у ЗМІ пишуть, що надії на це невеликі. Зазначається, що на зустрічі дискусії ведуться між радниками президентів України та РФ, що “не відповідає рівню” міністрів закордонних справ, які зустрічалися в Туреччині для невдалих мирних переговорів на початку цього місяця. Фактично бесіда продовжить минулі майже щоденні відеодзвінки делегацій.

“Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий розглянути питання про компроміси (мається на увазі й те, що країна не вступатиме у військові союзи з іншими державами), але не раніше референдуму або виведення російських військ. Це створює прірву між його позицією та вимогами РФ”, – йдеться у матеріалі ВВС.

Що обидві сторони сказали про переговори

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі національного телебачення наголосив, що на зустрічі Київ домагається припинення вогню без відмови від території чи суверенітету.

“Ми не торгуємо людьми, землею чи суверенітетом. Програмою-мінімум будуть гуманітарні питання, а програмою-максимум – досягнення домовленості про припинення вогню”, – сказав він.

Зі свого боку радник глави Міністерства внутрішніх справ України Вадим Денисенко зазначив, що “сумнівається в будь-якому прориві”.

Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков заявив, мовляв, переговори поки не принесли істотного прогресу, але нібито “важливо, щоб вони продовжувалися особисто”.

Високопосадовець Державного департаменту США висловив сумнів щодо надій на прогрес. На його думку, глава країни-агресора Путін, схоже, не готовий йти на компроміси, щоб покласти край війні.

You cannot copy content of this page