fbpx

У Ватикані вирішили провести Хресну дорогу за участі росіянки та українки. Що з цього вийшло і як відреагували в Україні

У Ватикані вирішили провести Хресну дорогу за участі росіянки та українки. Що з цього вийшло і як відреагували в Україні.

Як пише Економічна правда, у Ватикані хочуть, щоб під час Хресної ходи на страсну п’ятницю у Римі, яка запланована на 15 квітня, хрест символічно тримали українка та росіянка.

Про це повідомило “Радіо Ватикану”, зазначивши, що хрест понесуть в руках жінки Ірина та Альбіна, які переїхали до Італії два десятиліття тому.

Таким чином у Ватикані хочуть “помирити” українців та росіян.

Однак така ідея обурила українців. І Україна вже відреагувала. Дипломати вже звернулись до Папського престолу.

“Посольство України у Ватикані розуміє та поділяє загальну стурбованість в Україні і багатьох інших спільнот щодо ідеї зібрати разом українських та російських жінок, щоб нести Хрест під час п’ятничної Хресної дороги у Колізеї.

Зараз ми працюємо над питанням, намагаючись пояснити труднощі реалізації цього та можливі наслідки”, – сказав посол України у Ватикані Андрій Юраш.

До заяви посла приєдналась і його дружина Діана Юраш, вона назвала такий крок Ватикану негуманним.

“Це негуманно. В усіх сенсах: і через використання етнічного походження жінок, далеких від своїх історичних батьківщин не лише географічно, але й ментально”, – пише вона.

Цю ідею також не підтримали в Українській греко-католицькій церкві, назвавши її несвоєчасною та двозначною.

“Для греко-католиків України тексти і жести ХІІІ стації цієї Хресної дороги є незрозумілими, а навіть образливими, особливо в контексті очікуваного другого, ще більш кривавого наступу російських військ на наші міста і села.

Знаю, що і наші брати римо-католики поділяють ці думки та переживання”, – сказав глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ передав до Ватикану численні негативні реакції від українців та священників, які переконані, що жести примирення можливі лише після закінчення війни.

Слава Україні!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page