fbpx
Суспільство
Учні 9-го класу будуть здавати іспити по-новому

Державна підсумкова атестація з іноземної мови в 9-му класі буде складатися з аудіювання.

Знання мови на слух ввели перший раз. У минулому році аудіювання включили в ЗНО з іноземних мов, повідомляють в Міністерстві освіти. Джерело

ДПА 9-м классебудут проводити з 3-х предметів: з української мови, математики та третій – на вибір. Це може бути іспит з іноземної мови: англійської, німецької, французької або іспанської.

Іспит з іноземної проводитимуть в письмовій формі. Він буде складатися з 3-х частин: аудіювання, читання і використання мови. Триватиме 1 год.

“У минулому році ми вперше зробили аудіювання частиною тіста ЗНО з іноземних мов. Перш за все, щоб перевірити, наскільки учень не просто завчив матеріал, але і може ним користуватися, щоб вільно орієнтуватися в іншомовному середовищі.

З цього року частина аудіювання мати і завдання ДПА з іноземної мови в 9-му класі. Розуміння мови на слух – це частина стандарту міжнародних мовних тестів”, – говорить заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій.

Матеріали для іспиту з іноземної мови в 9-му класі буде готувати вчитель. Завдання будуть двох рівнів. Рівень А2 + матимуть учні, які вивчають мову на рівні стандарту. В1 – для класів поглибленим вивченням іноземних мов.

Читайте також: В Україну завезли нeбeзпечний для здоров’я чай

Матеріали для аудіювання повинні містити аудіозапис тексту і одне післятекстових завдання. Теми повинні стосуватися вікових особливостей та інтересів учнів, кажуть в МОН.

Наприклад, фрагмент радіо-програми, прогноз погоди, телефонні переговори тощо.

Для рівня стандарту аудіотекст має бути тривалістю 1-2 хв. Для поглибленого вивчення – 3-4 хв. Учні прослуховують запис двічі, потім виконують завдання до нього.