fbpx
Україна
Українська ведуча Наталія Мосейчук зробила заяву: “З диванів не треба вказувати, кому якою мовою говорити під час війни, – це на користь тільки ворогові. Тільки важливо – без примусу”

Українська ведуча Наталія Мосейчук зробила заяву: “З диванів не треба вказувати, кому якою мовою говорити під час війни, – це на користь тільки ворогові”.

Наталія Мосейчук 29 травня в інтерв’ю “КП в Україні” заявила, що діти українців, які зараз говорять російською мовою, розмовлятимуть українською, назвавши мовне питання еволюційним.

– У нас у всіх є одна мета – перемогти російського агресора. Ця війна зробить те, що не зробили до цього всі культурні програми, всі освітні міністри, всі президенти разом узяті. Ця війна спонукає мир і суспільство вчити українську, говорити нею більше. І це вже відбувається. Тільки важливо – без примусу, – заявила телеведуча.

– Взагалі ми всі ці роки займалися нісенітницями навколо мовного питання. Ми не хотіли розуміти, що мовне питання – це еволюційне питання. І рано чи пізно Україна стане україномовною. Якщо зараз є такі люди, які говорять російською, то їхні діти безумовно, безапеляційно перейдуть на українську. Для них буде круто говорити українською, їм буде це в кайф, бо це модно і трендово. І цей рух уже почався – сказала пані Наталя, думка якої авторитетна для багатьох українців.

За словами Мосейчук, цькувати зараз українців за те, що вони говорять російською мовою, соромно і не на часі.

– На фронті воюють однією великою українською родиною. З нами разом воюють і етнічні татари, і євреї, і росіяни, і чеченці-ічкерійці. З диванів не треба вказувати, кому якою мовою говорити під час війни, – це табу і на користь тільки ворогу, – підсумувала Наталія Мосейчук.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Фейсбук Наталія Мосейчук