fbpx
Суспільство
Українські банки масово блокують платіжні картки

Українські банки блокують платіжні картки. Це роблять для перевірки клієнтських даних і боротьби із шахраями.

Рахунки обіцяють розблокувати, коли клієнт надасть співробітнику установи паспорт та ідентифікаційний код.

“Вчора мені прийшло повідомлення про те, що моя карта Укргазбанку заблокована. Я подумала, що це шахраї, і передзвонила в банк.

Але там мені сказали, що карту заблокували вони, а мені, щоб продовжити користуватися рахунком або зняти гроші, необхідно прийти з документами у відділення. Це при тому, що я оформляла карту два місяці тому і ніяких повідомлень не приходило”, – каже Валерія Іонова.

Читайте також: ХЛІБ ПОДОРОЖЧАЄ НА ЧОТИРИ ГРИВНІ

Також картки блокують у клієнтів Ощадбанку і Приватбанку. Проте тут людей заздалегідь попереджали та просили прийти у відділення. Такі перевірки вони мають право робити лише раз на рік.

“Вимога НБУ про перевірку клієнтів набула чинності ще 2015 року, але зараз банки почали активніше її виконувати. В основному моніторинг проводять за тими клієнтами, які відразу ж після зарахування коштів знімають готівку.

При цьому немає розрахунків у магазинах. Такі карти відразу ставлять на додатковий контроль, і людей змушують частіше проходити ідентифікацію”, – пояснює радник президента асоціації українських банків Олексій Кущ.

Ще однією причиною для блокування є нерівномірні доходи. Тоді банк може зупинити підозрілу операцію із переведення великої суми коштів і заблокувати карту. У цьому випадку під підозру потрапляють особи, які не мають постійного місця роботи.

Джерело.

facebook