fbpx

Українські військові поділилися інформацією, як саме знищили крейсер “Москву”: Хлопці та дівчатка, це геніально! Слава Україні! Слава ЗСУ!

Українські військові поділилися інформацією, як саме знищили крейсер “Москву”: Хлопці та дівчатка, це геніально! Слава Україні! Слава ЗСУ!

Україна змогла відправити на дно Чорного моря флагман ЧФ РФ “Москва”, який вважався в Росії непотоплюваним, завдяки геніальному прийому. Виявилося, що захисні системи крейсера так “задивилися” на підняті в небо як приманку безпілотники “Байрактар”, що не помітили наближення ракет “Нептун”.

Про це пише британська газета Daily Mail. Видання також вважає, що українці у своїй битві “Давида проти Голіафа” знову показали всьому світу, наскільки насправді слабка військова машина РФ.

“Гордість грізного Чорноморського флоту Росії була знищена в ході однієї з найхитріших операцій війни”, – написало видання.

Журналісти дізналися, що 13 квітня українські військові підняли в небо два безпілотники TB2, від однієї лише згадки яких у російських військових починається мандраж. Як виявилося, безпілотники були використані, щоб відвернути увагу захисних систем “Москви” і лише потім завдати фатального удару.

Атака сталася в той момент, коли флагман ЧФ РФ у гордій самоті “розгулював” приблизно за 100 кілометрів від Одеси в районі острова Зміїний.

Повідомляється, що капітан корабля та офіцери ППО “купилися” на принаду українських військових та уважно стежили за хибними цілями – безпілотниками TB2, які кружляли над кораблем. Роззявивши рота на дива турецької техніки, російські військові проґавили пару протикорабельних ракет “Нептун R360” українського виробництва, які були запущені з артилерійської батареї на узбережжі.

Приховати ракети також вдалося завдяки тому, що вони наближалися до “Москви” на рівні моря, яке того вечора штормило. Ці фактори не дозволили радарам крейсера засікти український “привіт”.

Подвійний ракетний удар припав на борт корабля і розхитав його на хвилях. Після цього стався вибух боєкомплекту крейсера, який спровокував пожежу.

Ця атака, як прокоментували виданню західні офіційні особи, продемонструвала здатність України завдавати ударів по силах окупантів навіть у тих сферах, де вони вважали себе невразливими.

“Цей інцидент є ще однією величезною втратою в плані довіри до Росії. Їм знову показали, що вони вразливі для атак”, – сказав один із співрозмовників видання.

Він зазначив, що тут результат ситуації вирішила компетенція військових.

“Українці використали свою уяву і виявилися дуже винахідливими. Вони здатні діяти на льоту, щоб вплинути на російські сили”, – сказав один із співрозмовників.

Співрозмовники видання також відкинули виправдання РФ, які спочатку заперечували українську атаку на “Москву”, заявляючи про пожежу, яка призвела до вибуху великої кількості боєприпасів.

“Мені невідомо, щоб раніше на борту військового флагмана була пожежа, яка б призвела до вибуху боєприпасів”, – сказав співрозмовник.

Після атаки крейсер намагалися відбуксирувати у бік Криму, де він так чи інакше був би списаний, оскільки російські верфі не можуть працювати через міжнародні санкції. Але ввечері 14 квітня міністерство оборони РФ заявило, що “Москва” затонула “під час буксирування у шторм”.

Журналісти зазначають, що з погляду військової техніки, “Москва” є найбільшою одиничною втратою збройних сил РФ з початку війни проти України. Це також один із найбільших кораблів, втрачених у боях з часів Другої світової війни.

“Його знищення також дуже символічне для України після інциденту, що стався в перший день війни і підсумував боротьбу “Давида і Голіафа”, – пише видання.

Як відомо, 24 лютого саме крейсер “Москва” підійшов до острова Зміїний та зажадав від українських військових скласти зброю або ж… Саме тоді український прикордонник Роман Грибов сказав фразу, яка згодом стала одним із символів війни.

“Рускій воєнний корабль…”, – відповів Грибов на пропозицію здатися.

Видання також зазначає, що атака певною мірою не обійшлася без допомоги країн Заходу. Саме інформаційна підтримка західних розвідок дозволила Україні отримати дані про те, що “Москва” курсує у північно-західній частині Чорного моря за “передбачуваними схемами”, а також робить це без прикриття фрегатів, які завжди використовуються як щит для свого флагмана.

“Можливо, вважаючи, що вони можуть діяти безкарно, російські командири знехтували охороною “Москви”, – вважає видання.

Цікаво, що розроблені та вироблені Україною ракети “Нептун”, за іронією долі, були засновані на російській розробці.

Експерт з військових кораблів Джонатан Бентам із Міжнародного інституту стратегічних досліджень заявив, що ситуація з “Москвою” ставить під сумнів стан усього флоту РФ.

“Якщо виходити з припущення, що “Москва” була вражена протикорабельними ракетами, то це ставить під питання оперативні можливості крейсерів класу “Слава” і стан всього російського флоту”, – заявив Бентам.

За його словами, протиповітряна оборона корабля мала забезпечувати достатнє прикриття, щоб уникнути ураження ракетою типу “Нептун”.

“Якщо третій за величиною надводний корабель флоту – після “Адмірала Кузнєцова” та “Петра Великого” – позбавлений цих можливостей, то чого ще йому не вистачає?” – риторично запитав експерт.

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page