fbpx
Суспільство
Український канал присоромили за карту України без Криму

В ефірі телеканалу UA:Перший ввечері під час випуску новин показали карту України без окупованого Росією Криму.

На це звернула увагу журналіст Галина Плачинда і опублікувала допис у своєму Facebook.

“Перший національний демонструє карту України без Криму. Власне, це все, що потрібно знати про стан інформаційного простору цієї держави. Співчуваючі пишуть, що я зpaдoфілка, що це тyпuй факап і що Аалазанія вже попросив пробачення у обезкримлених ними українців”, – пише Галина Плачинда.

Користувачі соцмережі обурились карті України без Криму.

На офіційному сайті телеканалу визнали помилку та вибачилися перед глядачами.

“Сьогодні, 16 березня, у вечірньому випуску новин на UA: ПЕРШИЙ у прямому ефірі трапилась технічна помилка, внаслідок якої глядачі 27 секунд бачили карту України з помилками. На карті не були відображені назви областей і міст, а також показана територія без півострову Крим”, – сказано в зверненні.

Читайте також: НАД УЗБЕРЕЖЖЯМ США НАВИСЛА ХМАРА-МOНCТP

На екрані телевізора бачили готову картинку, але насправді це кількадесят елементів, які накладаються один на одний шарами в спеціальній програмі для редагування графіки, йдеться у повідомленні.

“Коли дизайнер новин робив графіку для прогнозу погоди, він працював з єдиним шаблоном, який використовується для візуалізації всіх подій. Помилково, вимикаючи непотрібні для цієї новини елементи, дизайнер вимкнув й кілька потрібних шарів: зображення Криму й назви всіх областей.

А оскільки цей слайд готувався вже під час прямого ефіру новин, у випускового режисера не було змоги його перевірити. Відтак глядачі побачили такі критичні й дуже грубі помилки”, – пояснили у UA: ПЕРШИЙ.

Джерело.

Related Post

facebook