fbpx

Український школяр-геній отримав стипендію на навчання в США за корисний винахід

Наш школяр із Закарпаття переміг на міжнародній олімпіаді геніїв в США.

Валентин Фречка виготовив папір з опалого листя. Випускника звичайної сільської школи тепер запрошують імениті закордонні університети. Але вчитися він планує в Києві. Про свій успіх юний геній розповів Ані Нікогосян.

У цій лабораторії сільської школи 11-класник Валентин Фречка рік розробляв ідею про папері з опалого листя. Допомагала вчителька. Помилялися, пробували, експериментували, поки не вивели ідеальну формулу.

“Відбираємо певну кількість, ось яке воно – не дуже привабливе. Наступним з етапів є додавання реагентів. В якості реагенту ми застосували дешевий реагент натрій ОН”, – розповідає Валентин Фречка.

Весь процес варіння, вирівнювання і відбілювання займає близько 8 годин.

“Це все вимагало багато часу, сил, терпіння. Іноді я дуже сильно нервував через це”, – зізнається винахідник.

Читайте також: ТОРГІВЛЯ З РОСІЄЮ: ЩО УКРАЇНА КУПУЄ І ВІД ЧОГО ПОКИ НЕ МОЖЕ ВІДМОВИТИСЯ

За підрахунками дослідника: якщо підготувати тонну сировини – вийде 60 упаковок паперу. Правда, для цього треба зібрати все листя, які випадають протягом осені в двох міських парках.

Ось це перші зразки паперу з опалого листя. А ось так вони виглядають після удосконалення процесу. З них можна виготовити, наприклад, екопакети.

Технологію закарпатський школяр представив на Олімпіаді геніїв у Штатах. Учасники з’їхалися на змагання з шістдесяти семи країн світу.

“Хороші матеріали, презентації. І найголовніше – цікаві наукові дослідження. Українські школярі представили унікальні технології. Серед них – замінник інсуліну, який заощадить тисяч гривень на лікування. І пристрій, який дозволить незрячим читати тексти в інтернеті. Однак серед сотень проектів судді вибрали саме розробку Валентина”, – говорить суддя Олімпіади геніїв професор Рік Білл.

За перемогу організатори дають стипендію на навчання в Сполучених Штатах. І закарпатець мріє про освіту на батьківщині.

Вибирає між Києво-Могилянською Академією та Національним університетом імені Шевченка. Уже в жовтні в Південній Кореї молодий винахідник представить свій проект міжнародним компаніям.

Джерело.

You cannot copy content of this page